Results Huntingdon Great Ouse 2008

Div2
Position Name Club Class Time P/D
1 JOE SURRAGE BSF S 01:05:48
Div4
Position Name Club Class Time P/D
1 MARK WILKES CLM J 01:10:27
2 BECKY SCHOFIELD NOR F 01:10:33
3 OLIVER RIX NOR J 01:12:19
Div6
Position Name Club Class Time P/D
1 STUART MCILHARLEY BSF SM 01:08:37
2 SOPHIE PARKER CLM JF 01:17:02
3 GAVIN RIX NOR V 01:17:59
4 WILLIAM CAWTHORN CAM S 01:23:19
5 SAM STRONGE NOR J 01:44:19
MARK GREEN BAD S rtd
Div7
Position Name Club Class Time P/D
1 ANTHONY CAYFORD BSF JC 00:44:03
2 DANIEL FOLEY LBZ J 00:45:22
3 RACHAEL PINNOCK BSF JF 00:45:47
4 NICOLE ZAHN CAM F 00:45:55
5 GEORGIA THOMAS BSF JF 00:46:02
6 DAVID SHIPWAY LBZ V 00:48:21 D
Div8
Position Name Club Class Time P/D
1 ARRON JORDAN-FREEMAN BAD J 00:44:30 P7
2 ROBIN DROMARD BSF V 00:44:56 P7
3 PAUL SURRAGE BSF V 00:45:56
4 HANNAH LAKE NOR JF 00:46:17
5 DERRICK DOBBIE LBZ V 00:46:50
6 DAVID GLOVER CAM VM 00:51:53
NATHAN BLAZEY NOR J dns
Div9
Position Name Club Class Time P/D
1 DAVID CURTIS KIM J 00:46:51 P8
2 NEIL SILLITOE LBZ V 00:47:24 P8
3 STACEY TERRY NOR JF 00:47:33 P8
4 ASHLEY NOBBS NOR J 00:47:47 P8
5 JOVITA STATKUTE BAD JF 00:48:23
6 GEORGE MACE NOR SM 00:49:09
7 MICHAEL NEWBERY VIK V 00:49:23
8 IAN LAKE NOR VM 00:49:39
9 JESSICA CAMPBELL LBZ JF 00:49:55
10 KIERAN FAULKNER LBZ J 00:50:47
11 HARRIET HICKS NOR JF 00:51:09
12 BILL PLAYLE BAD VM 00:51:14
13 KERRY FOLEY LBZ JF 00:51:32
14 AMELIA RIX NOR JF 00:52:47
15 LUCY LEE-SMITH NOR JF 00:53:18
16 PATRICK MOORE CAM V 00:53:56
17 DANIEL NICHOLS BAD JM 00:55:11
18 JACKIE LEE-SMITH NOR VF 00:55:52
19 STEVEN TAYLOR ? VM 00:55:56
20 JANE EADE CLM VF 00:56:17
21 DIANE EDWARDS CLM VF 00:56:45
22 LAVY OHAYON BAD SM 00:57:11
23 BEN NICHOLS BAD JM 00:58:07
24 SCOTT LEBCANCHE BAD JM 00:59:26
25 NOEL KILLEEN BAD JM 01:00:11
26 PENNY GLOVER CAM VF 01:09:10
SIMON FRIEDRICH BSF J rtd
CALLUM GILBERT BSF J rtd
IAN MCILHALEY BSF SM rtd
U10 M
Position Name Club Class Time P/D
1 DANIEL FITZPATRICK LBZ J 00:22:23
2 RYAN ELLIS NOR J 00:22:40
3 MICHAEL SOLLARS BSF J 00:23:34
4 DEAN TERRY NOR J 00:26:01
5 JAMES ROBERTSON VIK J 00:28:32
6 ADAM HAYNES BAD JM 00:33:56
7 REECE HAYNES BAD JM 00:38:43
U10 F
Position Name Club Class Time P/D
1 ISABELLE GURNEY BSF JF 00:23:59
2 ALASKA SIMPSON VIK JF 00:25:34
3 MEGAN CAMPBELL LBZ JF 00:30:48
U12 M
Position Name Club Class Time P/D
1 JOSEPH RIX NOR J 00:21:15
U12 F
Position Name Club Class Time P/D
1 AISHA SOLLARS BSF JF 00:22:41
2 MATHILDA STEVENSON CAM JF 00:24:00
3 RACAEL RHODES CAM JF 00:24:08
4 OLIVIA BROOKEHOUSE BSF JF 00:25:16
5 LIZZY DEVERSON LBZ JF 00:32:14
Div456
Position Name Club Class Time P/D
1 TONY BRETT
JOE FITZPATRICK
BSF
BSF
J
J
01:05:56  
 
2 CHRIS SCHOFIELD
ALBERT HICKS
NOR
NOR
V
J
01:07:58  
 
3 FIONA HUNTER
TIM SCOTT
NOR
NOR
F
V
01:08:10  
 
4 TIM WEBB
IVAN PEDERSEN
CAM
CAM
V
SM
01:12:59  
 
5 ADAM MURPHY
NATHAN GARSIDE
LBZ
LBZ
J
J
01:14:35  
 
6 DEREK CAMPBELL
STEVE BARRELL
LBZ
LBZ
V
V
01:14:44  
 
Div7_7
Position Name Club Class Time P/D
1 ANT WRIGHT
MIKE PANRUCKER
BSF
BSF
V
V
00:40:45  
 
2 DEAN GRADY
STEWART FARQUHARSON
NOR
NOR
V
V
00:40:46  
 
3 ANDY HICKS
JULIE HICKS
NOR
NOR
V
VF
00:44:11  
 
Div8_8
Position Name Club Class Time P/D
1 MELANIE DUNCAN
IAN SEWELL
BSF
BSF
SF
SM
00:42:43  
 
2 BETHANY GOODLAD
STEVE GOODLAD
LBZ
LBZ
F
V
00:42:50  
 
3 DEBBIE GARSIDE
MATTHEW WESTWOOD
LBZ
LBZ
VF
V
00:44:03  
 
Div9_9
Position Name Club Class Time P/D
1 SAM CLARKE
TONY HORD
BED
BED
JM
JM
00:45:53  
 
2 OLIVER MURPHY
JOSHUA WESTWOOD
LBZ
LBZ
J
J
00:46:01  
 
3 HAYLEY CROCKER
MALCOLM GUY
LBZ
LBZ
JF
V
00:47:56  
 
4 JACKIE FITZPATRICK
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
00:51:32  
 
5 ANDREW MURPHY
HEATHER MURPHY
LBZ
LBZ
V
F
00:51:57  
 
6 JIM BRETT
MALCOLM DUCKWORTH
BSF
BSF
VC
VC
00:52:39  
 
7 GARY ALDAM
RICHARD BAKER
BSF
BSF
VC
VC
00:53:14  
 
8 GAVIN WALKER
STEVEN WALKER
HUN
HUN
VM
J
00:54:44  
 
9 SEAN MARSHALL
ALEX AVEREMENKO
BED
BED
JM
JM
01:03:25  
 
10 KEN DUNCAN
ERNIE STONE
BSF
BSF
VC
VC
01:03:56  
 
IAN GREEN
JOHN GREEN
BAD
BAD
JC
VC
dns  
 
Club points
Club Points Overall
Bishops Stortford CC 235 10
Norwich CC 220 9
Leighton Buzzard CC 218 8
Bedford School 66 7
Cambridge CC 60 6
Barking & Dagenham CC 57 5
Chelmsford CC 25 4
Kimbolton School CC 20 3
Viking KC 14 2
Lightning points
Club Points
Bishops Stortford CC 35
Norwich CC 26
Leighton Buzzard CC 24
Cambridge CC 17
Viking KC 15
Barking & Dagenham CC 9