Results Cam Marathon 2013

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAMUEL PLUMMER LBZ J 2 01:47:05 20
2 ASHLEY NOBBS NOR J 2 01:50:19 19
3 DYSON PENDLE NOR V 2 01:53:59 18
IAN HAYWARD NOR V 2 dns
OLIVER RIX NOR S 2 rtd
TOM DEACON ELM S 1 rtd
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIMEON ENGLISH BSF J 3 02:01:19 20
2 JAMES RUSSELL CLM J 3 02:03:25 19
ALAN EPPS NOR V 3 dns
JOSH YOUNG BSF S 3 dns
BLAIZE GREEN CLM J 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHOEBE AYRES NOR F 4 01:26:58 20
2 CHARLIE SMITH LBZ J 4 01:27:00 19
3 ALEX THURSBY NOR J 4 01:28:59 18
4 MATT PARKES BSF J 4 01:29:29 17
5 MATILDA STEVENSON CAM JF 4 01:30:00 16
6 STEVE TINGAY LBZ V 4 01:33:40 15
7 LUCY LEE-SMITH NOR JF 4 01:34:40 14
8 SOPHIE PARKER CLM F 4 01:35:34 13
STACEY TERRY NOR F 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADAM BARRY CLM S 5 01:32:03 20 P4
2 HARRY SHEARER NOR J 5 01:34:30 19
3 ANDREW ROSS NOR V 5 01:35:59 18
4 PAUL PLUMMER LBZ V 5 01:36:51 17
5 MATTHEW LODGE NOR J 5 01:37:04 16
6 CHARLOTTE AVERY CLM JF 5 01:37:51 15
7 PHILLIP TERRY NOR V 5 01:44:51 1 ?D
HARRIET HICKS NOR JF 5 rtd
CLIVE SAVORY VIK V 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALISON GALLOWAY CAM SF 6 01:35:43 20 P5
2 PETE MARES NOR V 6 01:38:33 19
3 CHRISTOPHER SHARP NOR V 6 01:38:34 18
4 PAUL CREAVIN CLM V 6 01:43:29 17
5 ARCHIE MILES LIN V 6 01:46:59
6 ANT WRIGHT BSF V 6 01:58:16 1 ?D
ALASKA SIMPSON VIK JF 6 dns
STUART BROWN NOR J 6 dns
WILLIAM KIRKHAM NOR J 6 dns
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OWEN WHITE CLM J 7 00:38:04 20 P6
2 JAN SKLENAR NOR V 7 00:38:57 19 P6
3 JIM RIJKS NOR J 7 00:39:40 18 P6
4 TOBY FLACK CLM VM 7 00:39:50 17 P6
5 DAVID GLOVER CAM V 7 00:39:58 16 P6
6 MALCOLM BLOWERS MDN V 7 00:40:34
7 PETER VAUGHAN CAM S 7 00:40:40 15
8 BEN HULME CLM J 7 00:41:04 14
9 PETER COLLINS LBZ V 7 00:41:36 13
10 KIM HOLLMAN LEA J 7 00:41:59 12
11 EMILY GURNEY BSF JF 7 00:42:22 11
12 KARL BAKER BAD S 7 00:43:17 10
13 DEAN TERRY NOR J 7 00:43:44 9
DYLAN BARBER-MAY LEA J 7 dns
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 8 00:41:17 20 P7
2 ISABELLE GURNEY BSF JF 8 00:42:31 19
3 JOEL MCDAID CAM JM 8 00:42:33 18
4 JOHN FRANKLAND NOR V 8 00:44:49 17
5 AISHA SOLLARS BSF JF 8 00:44:52 16
6 LAUREN AVERY CLM JF 8 00:45:01 15
7 CAROLINE BRAINE BAD F 8 00:50:16 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DECLAN STRONG CLM JM 9 00:38:29 20 P6
2 EMMA RUSSELL CLM JF 9 00:41:28 19 P7
3 PHIL CURRY CLM V 9 00:41:29 18 P7
4 ELLA BEATTY BSF JF 9 00:42:22 17 P7
5 ANDY HARRISON CLM S 9 00:42:32 16 P8
6 DAFFYD PIERCEY BAD SM 9 00:42:35 15 P8
7 KEVIN WARBRICK BSF V 9 00:42:53 14 P8
8 JAMES BELL EAL J U12M 00:43:10 P8
9 CHRISTINE DUNSBY LBZ F 9 00:43:17 13 P8
10 ALISON LIMENTANI CAM SF 9 00:43:22 12 P8
11 RICKY WHITE BSF VM 9 00:43:58 11 P8
12 LUKE THURSBY NOR J 9 00:44:39 10 P8
13 MIKE HEAD CLM V 9 00:44:41 9 P8
14 WILL SCOTT BSF VM 9 00:44:47 8
15 EMILY SCOTT BSF JF 9 00:46:21 7
16 ALFIE HARVEY BAD S 9 00:47:12 6
17 JUDITH ENGLISH BSF VF 9 00:47:58 5
18 TOBY GILKS NOR J 9 00:48:10 4
19 HEIDI WHITE BSF JF 9 00:49:12 3
20 ALAN LEROUX CAM SM 9 00:50:03 2
21 JAMES HOW NOR J 9 00:50:48 2
22 AMANDA MORRIS LBZ VF 9 00:52:13 2
23 GARETH WAITE NOR JM 9 00:58:22 2
24 CAITLIN FIELD O'HANLON BAD JF 9 01:03:23 2
25 JACKIE RUSSELL CLM VF 9 01:04:46 2
IAN SIMPSON VIK V 9 dns
ARTHUR CLACK NOR J 9 dns
FLORENCE DUFFIELD NOR JF 9 dns
MAIA WALLACE-LOIZGU LEA JF 9 dns
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CONNOR SMITH NOR J U12M 00:18:34 20
2 TOBY BOOTH BSF J U12M 00:19:20 19
3 DAVID GURNEY BSF J U12M 00:19:28 18
4 SCOTT HAWTHORNE CAM JM U12M 00:22:52 17
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IMOGEN CREAVIN CLM JF U12F 00:18:36 20
2 BETHANY MORRIS LBZ JF U12F 00:20:00 19
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL SKLENAR NOR J U10M 00:18:06 20
DANIEL BARNETT BSF JM U10M dns
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
KERRY CHRISTIE SOR JF U10F dns
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN AVERY
SPENCER GORE
CLM
CLM
V
S
5
5
01:26:29 20
20
2 VOLKER AST
SEBASTIAN JUTISZ
CAM
CAM
S
SM
4
6
01:26:54 19
19
3 TIM SCOTT
LUCIA OLSZEWSKI
NOR
NOR
V
SF
4
4
01:27:21 18
18
4 BETHANY GOODLAD
CHRIS ELLIOT
LBZ
LBZ
F
VF
5
5
01:31:20 17
17
5 STEVE BARRELL
DEREK CAMPBELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:31:39 16
16
6 ALI PENDLE
JULIE HICKS
NOR
NOR
VF
VF
6
5
01:35:02 15
15
7 OLIVER MURPHY
DANIEL FITZPATRICK
LBZ
LBZ
J
J
5
5
01:37:47 1
1
WILLIAM KIRKHAM
OLIVER KIRKHAM
NOR
NOR
J
J
6
4
rtd
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM PLAYLE
ADRIAN HOLLMAN
BAD
BAD
V
V
6
7
01:33:58 20
20
 
P6
2 CHRIS BUNYON
ALEXANDER BUNYON
CLM
CLM
V
J
5
7
01:37:13 19
19
3 ROY DUNFORD
ROB WILEY
NOR
NOR
V
S
6
6
01:48:01 1
1
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL KIRKHAM
THOMAS JOHNSON
NOR
NOR
J
J
8
8
00:38:26 20
20
P7
P7
2 MICK BARRY
PETE MOULE
CLM
CLM
VM
V
8
9
00:38:47 19
19
P7
P7
3 MEGAN CAMPBELL
THOMAS PICKERING
LBZ
LBZ
JF
J
7
7
00:43:35 1
1
4 HELEN GREEN
ROSIE GREEN
CLM
CLM
F
F
9
8
00:43:53 1
1
5 PAUL SURRAGE
RICHARD BAKER
BSF
BSF
VC
VC
8
8
00:44:16 1
1
6 VICTORIA BROWN
TONY BROWN
NOR
NOR
JF
V
9
7
00:44:29 1
1
7 ANTHONY CAYFORD
JOE FITZPATRICK
BSF
BSF
C
SC
7
9
00:47:01 1
1
KELLY BARKWAY
ROBERT BARKWAY
BRO
BRO
VF
J
8
6
dns
MARTIN ASHPOLE
MARTIN MATTHEWS
NOR
NOR
V
V
7
7
dns
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GARY ALDAM
MALCOLM DUCKWORTH
BSF
BSF
VC
VC
9
9
00:45:39 20
20
2 JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
9
9
00:46:20 19
19
3 MANTVILE ZEPCIUKAITE
NATURE WHYNN
BAD
BAD
JF
J
9
9
00:51:49 18
18
ANDY MATSON
BREN VAUGHAN
HUN
HUN
VM
VM
9
9
dns
GRACE BARKWAY
ANDREW BARKWAY
BRO
BRO
JF
VM
9
9
dns
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 01:26:30.13
P to Div 4 01:32:23.72
P to Div 5 01:38:13.10
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:37:58.22
P to Div 6 00:40:13.29
P to Div 7 00:42:29.98
P to Div 8 00:44:45.05
Club points
Club Points Overall
Chelmsford CC 234 10
Norwich CC 226 9
Bishops Stortford CC 203 8
Leighton Buzzard CC 166 7
Cambridge CC 137 6
Barking & Dagenham CC 110 5
Leaside CC 12 4
Lightning points
Club Points
Norwich CC 40
Bishops Stortford CC 37
Chelmsford CC 20
Leighton Buzzard CC 19
Cambridge CC 17
Ytext/html_bfile:///Users/diane/Library/Caches/TemporaryItems/Outlook%20Temp/Cam%20Marathon%202013%20Final.htm (?]o…”•›k‰k“kø