Results Lincoln 2013

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID OLIVER LIN V 2 01:33:09 20
2 JACOB HARLEY-BECKETT LIN S 2 01:33:41 19
3 DAMIAN GOWOREK NOT S 2 01:40:16 18
4 MATTHEW OLIVER LIN V 2 01:42:43 1 ?D
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEPHEN BALL ANK S 3 01:39:20 20
2 PETER QUITTENTON LIN J 3 01:39:21 19
3 ALEX ABRAHAM NOT J 3 01:40:41 18
4 SIMON RICKETTS ANK V 3 01:42:26 17
5 EMMA RICKETTS ANK JF 3 01:42:27 16
JAKUB SLIWA NOT J 4 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE PITTAWAY SOL J 4 01:11:06 20 P3
2 BEN HAYES GAI J 4 01:11:07 19 P3
3 MICHAEL FITZSIMONS MER V 4 01:14:51 18
4 ELIZABETH GRAY LIN JF 4 01:15:01 17
5 NIGEL WOOLTORTON MER V 4 01:15:06 16
6 MICK NADAL NOT V 4 01:16:13 15
7 JOHN CLIVE GAI V 4 01:18:01 14
8 CHRISTOPHER GRAY LIN J 4 01:18:08 13
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDREW WIBMER HER V 5 01:17:05 20
2 ABBIE DURRANT NOT JF 5 01:25:04 1 ?D
JOSHUA BEST GAI J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES SMITHSON RLS J 6 01:16:13 20 P4
2 JOE MARLOW ANK J 6 01:16:44 19 P4
3 GARETH FERGUSSON GAI S 6 01:19:05 18 P5
4 DAVID HOBDAY NOT S 6 01:19:26 17 P5
5 TONY RUNNEGAR VIK V 6 01:20:05 P5
6 DEBORAH QUITTENTON LIN VF 6 01:21:27 16 P5
7 JAMES LEAPER SOL J 6 01:21:40 15 P5
8 ARCHIE MILES LIN V 6 01:22:14 14
9 ALISON WIBMER HER JF 6 01:22:15 13
10 DAVID DARRAGH MER V 6 01:22:19 12
11 TONY BATES BUR V 6 01:23:02 11
12 TIMOTHY DOWDEN RLS J 6 01:23:16 10
13 ADAM NIBLETT RLS J 6 01:23:27 9
14 ASHLEY HOLMES GAI S 6 01:24:02 8
15 ROBERT GUEST LIN VM 6 01:25:08 7
16 JONTY FROST BPR S 6 01:25:34 6
17 PHILIP MILES RLS J 6 01:27:04 5
18 ADRIAN TYRRELL GAI V 6 01:27:36 4
19 ALASKA SIMPSON VIK JF 6 01:28:00
20 LAURENCE OLIVER LIN V 6 01:28:29 3
21 CLIVE SAVORY VIK V 6 01:28:48
ANDREW DOUGHTY NOT V 6 dns
EDWARD BORCHARDT LIN J 6 rtd
KYLE CAMPBELL LIN SM 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN DARNELL RLS J 7 00:37:12 20 P6
2 PAUL CARPENTER HER V 7 00:37:43 19 P6
3 ALEX GREAVES RLS J 7 00:37:52 18 P6
4 DAVID BEST LIN V 7 00:39:10 17
5 ANDREW LOVEGROVE BAN V 7 00:39:19
6 MARK GRIFFIN LIN S 7 00:39:29 16
7 JUDITH LEAPER SOL VF 7 00:40:59 15
8 JORDAN KEETLEY LIN J 7 00:42:01 14
MICHELLE BUTLER NOT VF 7 dns
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK LOVEGROVE BAN J 8 00:39:26 P7
2 JACOB LAMB SOL J 8 00:39:47 20 P7
3 ANDREW LEGGATT SHP V 8 00:41:23 19
4 ELLA JARRATT LIN JF 8 00:41:43 18
5 RYAN ALCOCK LIN S 8 00:41:49 17
6 KASIA CHMIEL NOT JF 8 00:45:21 16
KAY BUTLER NOT JF 8 dns
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ELLIE BURGESS NOT JF 9 00:41:05 20 P8
2 IMOGEN BURGESS NOT JF 9 00:42:44 19
3 SANDY WILLMOTT LIN V 9 00:42:52 18
4 CAITLIN ANDREWS LIN JF 9 00:44:43 17
5 ANDY BEESON LIN VM 9 00:46:00 16
6 SUE SMITHSON RLS F 9 00:47:07 15
7 KATH NADAL NOT VF 9 00:47:27 14
8 JULIANNE WALTERS BPR VF 9 00:47:54 13
9 SARAH MILLEST NOT FC 9 00:48:41 12
10 JOEANN NIBLETT RLS VF 9 00:49:09 11
11 IAN SIMPSON VIK V 9 00:49:20
12 EMMA MILES RLS F 9 00:50:32 10
13 LEANNE BARNARD LIN JF 9 00:51:14 9
14 LAURA BARNETT LIN JF 9 00:53:25 8
15 STANISLAW CHMIEL NOT J U10M 00:53:37 7
16 SHARON TARBUCK WOL VF 9 00:53:53 6
17 LAUREN CLACK LIN JF 9 00:54:01 5
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOMMY HALLAM LIN J U12M 00:16:30 20
2 CAMERON FISHER LIN JM U12M 00:20:47 19
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIVIA RICKETTS ANK JF U12F 00:16:50 20
2 LUCY GUEST LIN JF U12F 00:18:12 19
3 CARA CLACK LIN JF U12F 00:19:05 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BLAKE MAWSON-BURREN MVR J U10M 00:10:19 20
2 LEWIS ANDREWS LIN JM U10M 00:10:52 19
3 BAILEY OLIVER LIN JM U10M 00:10:53 18
4 EVAN OLIVER LIN JM U10M 00:16:14 17
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA SMITHSON RLS JF U10F 00:09:55 20
2 ABBIE FISHER LIN JF U10F 00:10:34 19
3 CHLOE BEST GAI JF U10F 00:11:08 18
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP MURPHY
CAMERON BENTLEY
GAI
GAI
S
J
3
3
01:34:32 20
20
2 JORDI ECCLES
ROSS ORME
ANK
ANK
J
J
3
4
01:35:52 19
19
3 ROBBIE ILETT
RICHARD MILLAR
LIN
NOT
S
S
3
3
01:38:11 18
18
4 JASON SMITH
WILLIAM DOUGHTY
RAF
LIN
V
J
3
3
01:40:07
17
5 CHELSEA BROOKES
PAUL BROOKES
ANK
ANK
JF
V
5
3
01:47:54 16
16
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ABI BURGESS
REUBEN BURGESS
NOT
NOT
JF
VM
6
4
01:13:12 20
20
2 NEIL ORME
LIBBY MARLOW
ANK
ANK
V
JF
5
5
01:14:20 19
19
3 ALISON CHMIEL
CAROLINE JONES
NOT
NOT
VF
F
5
5
01:14:28 18
18
4 DEAN EASTON
BILL LAWRENSON
BPR
BPR
V
V
5
5
01:15:44 17
17
5 BRYONY JONES
PETER JONES
HER
HER
JF
V
7
4
01:16:25 16
16
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN LEE
MARTIN KNIGHT
HER
HER
V
V
6
6
01:15:18 20
20
P5
P5
2 RICHARD OLIVER
AMANDA MYLETT
LIN
LIN
V
VF
5
7
01:18:03 19
19
3 BEN QUITTENTON
ALEX CARMAN
LIN
LIN
J
J
6
8
01:21:18 18
18
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IVAN DRAPER
LILY DRAPER
ANK
ANK
V
JF
7
7
00:35:56 20
20
2 PETER WHITE
DAVE BARNES
WOL
SHP
VM
V
7
7
00:36:51 19
19
3 CHARLES SMITH
MARK JAMES
VIK
VIK
V
V
7
7
00:37:20
4 MARION TYRRELL
EMILY SMITH
GAI
GAI
VF
SF
6
9
00:38:04 18
18
5 MICHAEL COCKERILL
LYNETTE SHAHMORADIAN
LIN
LIN
V
VF
7
7
00:38:20 17
17
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMY HINSLEY
MOLLY WALSH
WOL
WOL
JF
JF
9
8
00:39:57 20
20
P8
 
2 LAUREN HINSLEY
LAURA TARBUCK
WOL
WOL
JF
F
9
8
00:43:43 19
19
3 DAVID TARBUCK
SEAN HINSLEY
WOL
WOL
V
V
7
9
00:43:48 18
18
4 ANTONIA MURPHY
CERYS MURPHY
GAI
GAI
F
JF
8
9
00:45:34 1
1
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID WALTERS
SARAH WALTERS
BPR
BPR
VC
FC
9
9
00:46:38 20
20
2 SUE ORME
NICOLA FISHER
ANK
ANK
VF
VF
9
9
00:48:35 19
19
3 ADRIAN ROBERTS
NICOLA RUDGE
BPR
BPR
VC
VFC
9
9
00:50:48 18
18
4 ANDREW SMITHSON
ADAM MILES
RLS
RLS
SM
VM
9
9
01:00:55 17
17
HodyU12
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOMMY HALLAM
CAMERON FISHER
LIN
LIN
J
JM
U12M
U12M
00:14:25 20
20
2 CARA CLACK
LUCY GUEST
LIN
LIN
JF
JF
U12F
U12F
00:16:26 19
19
HodyU10
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ABBIE FISHER
BLAKE MAWSON-BURREN
LIN
MVR
JF
J
U10F
U10M
00:10:15 20
20
2 HARRIS CAMPBELL
LOCHLAN CAMPBELL
LIN
LIN
JM
JM
U10M
U10M
00:14:11 19
19
3 EVAN OLIVER
BAILEY OLIVER
LIN
LIN
JM
JM
U10M
U10M
00:15:19 18
18
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:11:57.36
P to Div 4 01:16:51.48
P to Div 5 01:21:42.11
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:35:54.33
P to Div 6 00:38:02.06
P to Div 7 00:40:11.32
P to Div 8 00:42:19.04
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Anker Valley CC 226 10
Lincoln CC 220 9
Nottingham CC 217 8
Royal Leamington Spa CC 152 7
Gailey CC 141 6
Wolverhampton CC 139 5
Burton Phoenix Racers 129 4
Hereford CC 124 3
Solihull 70 2
Mercia CC 46 1
Shropshire Paddlesport 38 1
Burton CC 11 1
Lightning points
Club Points
Lincoln CC 321
Manvers Waterfront Boat Club 40
Anker Valley CC 20
Royal Leamington Spa CC 20
Gailey CC 18