Results Norwich

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE BEEVERS WEY S 3 01:36:35
2 DALE CROCKER LBZ J 3 01:37:25 20
3 OLIVER KIRKHAM NOR J 3 01:37:32 19
4 CHARLIE SMITH LBZ J 3 01:38:17 18
5 DANIEL HUNT NOR J 3 01:40:13 17
6 ALAN EPPS NOR V 3 01:40:30 16
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEX THURSBY NOR J 4 01:06:10 20
2 DANIEL MITCHELL CLM S 4 01:06:15 19
3 DEAN WILLIAMS CLM V 4 01:08:16 18
SAM STRONGE NOR S 4 dns
STEVE TINGAY LBZ V 4 dns
SOPHIE PARKER CLM F 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW LODGE NOR J 5 01:09:30 20
2 KIEREN HAYWARD NOR J 5 01:10:02 19
3 ANDREW ROSS NOR V 5 01:10:23 18
4 PAUL PLUMMER LBZ V 5 01:10:40 17
5 OWEN WHITE CLM J 5 01:10:44 16
6 HANNAH DRANE NOR JF 5 01:11:38 15
7 HARRIET HICKS NOR JF 5 01:11:41 14
8 CHRIS ELLIOTT LBZ V 5 01:11:52 13
9 MELISSA JOHNSON CLM JF 5 01:13:34 12
10 GAVIN RIX NOR V 5 01:15:42 11
11 BETHANY GOODLAD LBZ F 5 01:22:20 1 ?D
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE SHAW NOR J 6 01:12:23 20 P5
2 ROBERT BARKWAY BPS JM 6 01:13:02 19 P5
3 CARL WILLIAMS CLM VM 6 01:15:52 18
4 JAN SKLENAR NOR V 6 01:16:20 17
5 ROY DUNFORD NOR V 6 01:17:37 16
6 DAVID GLOVER CAM VM 6 01:17:45 15
7 ANDREW DEVILLE CLM J 6 01:18:23 14
8 TOBY FLACK CLM VM 6 01:18:48 13
9 JIM RIJKS NOR J 6 01:20:36 12
ANDY HICKS NOR V 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 THOMAS JOHNSON NOR J 7 00:35:14 20 P6
2 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 7 00:35:18 19 P6
3 PETER COLLINS LBZ V 7 00:35:26 18 P6
4 MARK DEVILLE CLM V 7 00:36:10 17 P6
5 DEAN TERRY NOR J 7 00:37:27 16
6 JOHN BREED IND V 7 00:37:35
7 TONY BROWN NOR V 7 00:38:37 15
8 EMMA RUSSELL CLM JF 7 00:39:06 14
9 OSCAR HARRAD NOR J 7 00:40:05 13
10 PHIL CURRY CLM V 7 00:40:19 12
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDY HARRISON CLM S 8 00:37:55 20 P7
2 SAM DRANE NOR J 8 00:38:10 19 P7
3 MELANIE BENNETT BSF F 8 00:39:32 18
4 LUKE THURSBY NOR J 8 00:39:40 17
5 RICKY WHITE BSF V 8 00:40:44 16
6 RACHEL ORENSTEIN CLM JF 8 00:42:02 15
7 MIKE HEAD CLM V 8 00:43:14 14
8 CORAL DRANE NOR VF 8 00:44:06 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMILY SCOTT BSF JF 9 00:39:59 20 P8
2 SIOBHAN ROWE NOR VF 9 00:40:15 19 P8
3 WILL SCOTT BSF C 9 00:40:17 18 P8
4 FLORENCE DUFFIELD NOR JF 9 00:41:03 17
5 PAULA HARRISON NOR VF 9 00:41:41 16
6 TOBY GILKS NOR J 9 00:43:05 15
7 JAMES DEVILLE CLM J 9 00:43:09 14
8 MEGAN WILCOX NOR JF 9 00:44:39 13
9 CATHERINE ROBINSON BSF JF 9 00:45:11 12
10 ADAM SKIPPINGS CLM JM 9 00:48:30 11
11 ARTHUR CLACK NOR J 9 00:49:03 10
12 BETHANY RADCLIFFE CLM JF 9 00:49:06 9
13 GARETH WAITE NOR J 9 00:50:42 8
14 PENNY GLOVER CAM VF 9 01:00:51 7
THOMAS DAVIS-SMITH NOR JM 9 dns
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ZACH TAYLOR NOR J U12M 00:18:05 20
2 CONNOR SMITH NOR J U12M 00:18:20 19
3 ALEC RIJKS NOR JM U12M 00:18:45 18
4 DAVID GURNEY BSF J U12M 00:19:42 17
5 ANNIRUDH PRABHU NOR JM U12M 00:25:03 16
ALFIE STONE NOR JM U12M dns
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BETHANY MORRIS LBZ JF U12F 00:19:08 20
2 IMOGEN CREAVIN CLM JF U12F 00:19:14 19
3 FRANCESCA LEMESURIER NOR JF U12F 00:21:24 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL SKLENAR NOR J U10M 00:19:00 20
2 TOBY BOOTH BSF J U10M 00:19:05 19
3 KIERAN SMITH NOR J U10M 00:20:53 18
4 ELLA BANKS WEY JF U10F 00:21:34 17
5 JAGO TAYLOR NOR J U10M 00:21:48 16
6 LEON SYMONDS NOR J U10M 00:23:00 15
7 LEWIS ROSS NOR JM U10M 00:23:12 14
8 OSCAR STANFORD BSF JM U10M 00:24:09 13
9 KARTHICK PRABHU NOR JM U10M 00:27:49 12
Div1_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN HAYNES
ROBERT POOLE
LBZ
LBZ
S
S
1
2
01:28:06 20
20
2 MELVIN SWALLOW
JAMES SMYTHE
CHE
LEA
V
V
2
2
01:28:19
19
3 DAVID DUFF
ASHLEY NOBBS
RAF
NOR
V
J
2
2
01:29:01
18
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIVER RIX
FIONA GRADY
NOR
NOR
S
VF
2
4
01:35:35 20
20
2 MATT PARKES
JOE FITZPATRICK
BSF
BSF
J
S
3
3
01:35:39 19
19
3 TIM SCOTT
IAN HAYWARD
NOR
NOR
V
V
4
2
01:37:02 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN AVERY
KIERON BLACKBURN
CLM
CLM
V
V
5
5
01:05:35 20
20
2 STEVE BARRELL
DEREK CAMPBELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:06:54 19
19
3 MIKE WALSH
CLIFFORD LEE-SMITH
NOR
NOR
V
V
5
5
01:07:29 18
18
4 ALI PENDLE
JULIE HICKS
NOR
NOR
VF
VF
6
5
01:07:31 17
17
5 IZZY DRANE
LIVVY ROWE
NOR
NOR
JF
JF
6
6
01:11:43 16
16
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTIN ASHPOLE
MARTIN MATTHEWS
NOR
NOR
V
V
7
7
00:34:16 20
20
2 KELLY BARKWAY
GILLIAN BIDLE
BPS
BPS
VF
VF
8
8
00:34:17 19
19
P7
P7
3 ISABELLE GURNEY
ELLA BEATTY
BSF
BSF
JF
JF
7
7
00:34:27 18
18
4 EMILY GURNEY
HEIDI WHITE
BSF
BSF
JF
JF
7
8
00:34:35 17
17
 
P7
5 THOMAS PICKERING
MEGAN CAMPBELL
LBZ
LBZ
J
JF
7
7
00:35:09 16
16
6 SARAH HANCY
HELEN SIMPSON
CLM
CLM
VF
VF
8
8
00:35:53 15
15
P7
P7
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GRACE BARKWAY
GRAHAM BARKWAY
BPS
BPS
JF
VM
9
9
00:35:40 20
20
P7
P7
2 ISOBELLE PICKERING
AMANDA MORRIS
LBZ
LBZ
JF
VF
9
9
00:39:21 19
19
3 JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
9
9
00:40:18 18
18
4 EMMA TAYLOR
JENNI MOORE
NOR
NOR
SF
SF
9
9
00:40:42 17
17
5 MALCOLM DUCKWORTH
GARY ALDAM
BSF
BSF
VC
VC
9
9
00:42:13 16
16
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 01:04:45.61
P to Div 4 01:09:10.32
P to Div 5 01:13:31.89
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:34:32.01
P to Div 6 00:36:34.85
P to Div 7 00:38:39.17
P to Div 8 00:40:42.01
Club points
Club Points Overall
Norwich CC 236 10
Leighton Buzzard CC 221 9
Bishops Stortford CC 216 8
Chelmsford CC 212 7
Broadland Paddle Sport 97 6
Cambridge CC 22 5
Leaside CC 19 4
Lightning points
Club Points
Norwich CC 186
Bishops Stortford CC 49
Leighton Buzzard CC 20
Chelmsford CC 19
Wey KC 17