{ Results: RLSCC

Results RLSCC

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JONATHAN O'GRADY RUN S 2 01:28:26
2 ZYGGY CHMIEL NOT J 2 01:29:40 20
3 JONATHAN BIRD WOR V 2 01:30:37 19
4 TOM LUSTY SOL S 2 01:31:33 18
5 JAMES MAYERS RUN V 2 01:32:16
6 JAMES BUTLER NOT V 2 01:32:17 17
7 ROB KING HER V 2 01:36:05 16
8 NEIL BLACKMAN RLS V 2 01:37:38 1 ?D
9 BRUCE BLACKMAN GAI V 2 01:39:23 1 ?D
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE KING HER VM 3 01:34:52 20
2 JENNY ILLIDGE RUN F 3 01:35:08
3 WILLIAM SMITHSON RLS J 3 01:36:25 19
4 JAMES BOWLEY ANK J 3 01:37:04 18
5 JORDI ECCLES ANK J 3 01:40:40 17
6 WILLIAM DOUGHTY LIN J 3 01:41:53 16
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PATRICK ALLINSON NOT V 4 00:57:43 20
2 JON FREEMANTLE BAS S 4 00:57:53
3 CHRIS CARTER NOT V 4 00:57:55 19
4 JOE PITTAWAY SOL J 4 00:58:01 18
5 MIKE GANDY WOR V 4 00:58:29 17
6 AMY WIGNALL RUN JF 4 00:59:11
7 ALEX ABRAHAM NOT J 4 00:59:14 16
8 KEVIN TURNBULL ANK V 4 01:00:11 15
9 MICHEAL WALTERS BPR S 4 01:00:43 14
10 MICHAEL FITZSIMONS MER V 4 01:00:49 13
11 DOM MURPHY BAN V 4 01:00:54
12 ALICE MURPHY BAN F 4 01:01:22
13 NIGEL WOOLTORTON MER V 4 01:02:59 12
14 ROBBIE ILETT NOT S 4 01:05:13 1 ?D
MAGGIE DILAI RUN F 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL MATTHEWS WOL SM 5 00:59:27 20 P4
2 MARK WEVILL SOL V 5 00:59:29 19 P4
3 BEN HAYES GAI J 5 01:00:53 18
4 SARAH WALTERS BPR F 5 01:01:10 17
5 JOHN CLIVE GAI V 5 01:01:12 16
6 LIAM GROVER WOR S 5 01:02:12 15
7 REGINALD ELLIOTT LBZ 5 5 01:02:28
8 BILL LAWRENSON BPR V 5 01:03:41 14
9 STEVE WILKINS SOL V 5 01:03:47 13
10 JAMIE MOLLARD BAN V 5 01:04:10
11 NEIL ORME ANK V 5 01:05:12 12
JOSHUA BEST GAI J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ARCHIE MILES LIN V 6 01:05:47 20
2 ANDREW DOUGHTY NOT V 6 01:06:28 19
3 JOE MARLOW ANK J 6 01:06:33 18
4 ALASKA SIMPSON VIK JF 6 01:06:34
5 DAVID HOBDAY NOT S 6 01:06:38 17
6 PAUL SMITH BAN V 6 01:06:59
7 GARETH FERGUSSON GAI S 6 01:15:19 1 ?D
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES SMITHSON RLS J 7 00:43:33 20 P6
2 JAMES LEAPER SOL J 7 00:43:51 19
3 DEAN EASTON BPR V 7 00:44:29 18
3 NICOLA RUDGE BPR VFC 7 00:44:29 18
5 SIOBHAN URQUHART BAN VF 7 00:44:34
6 JONTY FROST BPR S 7 00:44:35 16
7 FRASER DOSHI-KEEBLE SOL J 7 00:44:37 15
8 DAVID DARRAGH MER V 7 00:44:38 14
9 IRENE HILLS BAN VF 7 00:45:51
10 ANDY COLE WOR V 7 00:46:22 13
11 PETER JARRATT LIN V 7 00:47:44 12
12 COLETTE JOHNSON BAN VF 7 00:48:45 ?D
13 TAINE HOWLETT SOL J 7 00:49:38 1 ?D
14 ALAN WILLIAMS WOR V 7 00:49:59 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADAM NIBLETT RLS J 8 00:46:24 20
2 JULIAN HARRIS WOR S 8 00:46:52 19
3 DEBORAH MAY SHP VF 8 00:48:12 18
4 KEVIN LACK LIN V 8 00:49:09 17
5 BEN ASTON SOL J 8 00:52:03 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HARRY PRICE RLS J 9 00:46:44 20 P8
2 ANNA BRUTON BAN JF 9 00:48:24 P8
3 ELLA JARRATT LIN JF 9 00:51:39 19
4 JOEANN NIBLETT RLS F 9 00:51:47 18
5 IAN SIMPSON VIK V 9 00:57:04
6 SHARON TARBUCK WOL VF 9 01:00:34 17
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP MILES RLS J U12M 00:14:57 20
2 TIMOTHY DOWDEN RLS J U12M 00:15:00 19
3 ALEX GREAVES RLS J U12M 00:17:14 18
4 GUY BYRD BAN J U12M 00:17:32 17
5 CHRISTIAN SAUNDERS RLS U12M U12M 00:18:08 16
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMY HINSLEY WOL JF U12F 00:18:08 20
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STANISLAW CHMIEL NOT J U10M 00:17:06 20
2 JAYDON YURKWICH-ELL RLS U10M U10M 00:18:36 19
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KEREN MATTHEWS WOL JF U10F 00:19:07 20
2 EMMA SMITHSON RLS JF U10F 00:19:34 19
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GORDON RILEY
STEPHEN BALL
ANK
ANK
V
S
3
3
01:34:48 20
20
2 NIKKI WESTGATE
JOHN PARKER
WOR
WOR
F
S
7
2
01:37:05 19
19
3 NORMAN MASON
KATHERINE BURBECK
NOT
NOT
V
F
3
4
01:38:50 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MICK NADAL
CAROLINE JONES
NOT
NOT
V
F
4
6
00:58:50 20
20
2 MICK MORAN
RYAN WILLIAMS
WOR
WOR
V
J
4
7
00:59:22 19
19
3 LIBBY MARLOW
CHELSEA BROOKES
ANK
ANK
JF
JF
5
5
01:00:15 18
18
4 CLAIRE MORAN
JAYNE MORAN
WOR
WOR
F
VF
4
6
01:00:55 17
17
5 ROSE BLACKMAN
SIMONE ORME
GAI
ANK
JF
F
5
6
01:01:23 16
16
6 DAVID STANTON
LUCY RYAN
BAN
BAN
V
VF
5
5
01:02:10
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN LEE
ANDREW WIBMER
HER
HER
V
V
7
5
01:01:35 20
20
2 GARY LEEKE
PAUL GREGORY
WOR
WOR
VM
S
5
7
01:01:40 19
19
3 CHRISTOPHER HILLS
RAY PEARCE
BAN
BAN
V
V
6
6
01:02:34
4 RICHARD OLIVER
AMANDA MYLETT
LIN
LIN
V
VF
5
7
01:06:04 18
18
5 ALISON CHMIEL
KATIA CHMIEL
NOT
NOT
VF
JF
4
9
01:06:41 17
17
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IVAN DRAPER
LILY DRAPER
ANK
ANK
V
JF
7
7
00:42:03 20
20
2 ALISON WIBMER
BRYONY JONES
HER
HER
JF
JF
7
7
00:42:38 19
19
3 DAVE BARNES
KATE JINKS
SHP
SHP
V
VF
7
7
00:43:58 18
18
4 KAY BUTLER
MICHELLE BUTLER
NOT
NOT
JF
VF
7
7
00:44:36 17
17
5 GRAHAM WARLAND
JACK LOVEGROVE
BAN
BAN
V
J
6
8
00:45:31
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JUDITH LEAPER
PHIL HIGLEY
SOL
SOL
VF
V
8
8
00:44:32 20
20
2 MOLLY WALSH
JONATHAN HALL
WOL
WOL
JF
J
8
8
00:47:06 19
19
3 DAVID TARBUCK
SEAN HINSLEY
WOL
WOL
V
V
7
9
00:47:17 18
18
4 LAUREN HINSLEY
LAURA TARBUCK
WOL
WOL
JF
F
9
8
00:51:22 1
1
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IAN PAYNE
JAMIE PAYNE
NBY
NBY
9
9
9
9
00:47:11
2 ALEX GREAVES
HARRY SAUNDERS
RLS
RLS
J
JM
9
9
00:50:00 20
20
3 EMMA MILES
DIANE ARIES
RLS
RLS
F
F
9
9
00:50:05 19
19
ISOBEL CAWLEY
LAUREN PITTAWAY
SOL
SOL
JF
JF
9
9
rtd
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 00:56:41.78
P to Div 4 01:00:33.53
P to Div 5 01:04:22.52
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:41:14.55
P to Div 6 00:43:41.26
P to Div 7 00:46:09.73
P to Div 8 00:48:36.43
Club points
Club Points Overall
Nottingham CC 222 10
Worcester CC 218 9
Anker Valley CC 212 8
Royal Leamington Spa CC 176 7
Solihull 144 6
Lincoln CC 120 5
Hereford CC 114 4
Wolverhampton CC 113 3
Burton Phoenix Racers 97 2
Shropshire Paddlesport 54 1
Gailey CC 52 1
Mercia CC 39 1
Lightning points
Club Points
Royal Leamington Spa CC 111
Wolverhampton CC 40
Nottingham CC 20
Banbury & District 17
hh#hh