Results Shropshire PaddleSport

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP MURPHY GAI S 3 01:45:50 20
2 DAVID BELBIN NOT V 3 01:46:59 19
3 JAMES BOWLEY ANK J 3 01:53:07 18
4 ROSS ORME ANK J 3 01:58:11 1 ?D
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROBBIE ILETT NOT S 4 01:16:28 20 P3
2 SHARON COLLEY HER VF 4 01:17:49 19 P3
3 BEN HAYES GAI J 4 01:19:04 18
4 HOWARD BLACKMAN BPR V 4 01:19:22 17
5 JOE PITTAWAY SOL J 4 01:20:15 16
6 RICHARD ELLIOTT SOL V 4 01:20:45 15
7 MARK WEVILL SOL V 4 01:21:14 14
8 JOHN CLIVE GAI V 4 01:24:23 13
9 SARAH WALTERS BPR F 4 01:25:24 12
10 ANDREW WIBMER HER V 4 01:26:17 11
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER JONES HER V 5 01:21:49 20
2 BILL LAWRENSON BPR V 5 01:27:05 19
3 GARY WOODHOUSE WOL V 5 01:28:48 18
4 LIBBY MARLOW ANK JF 5 01:29:03 17
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DEAN EASTON BPR V 6 01:28:12 20 P5
2 TONY BATES BUR V 6 01:31:21 19
3 JAMES LEAPER SOL J 6 01:31:42 18
4 ARCHIE MILES LIN V 6 01:32:23 17
5 DAVID WALTERS BPR V 6 01:33:28 16
6 SIMONE ORME ANK F 6 01:33:35 15
7 RICHARD HUMPHREYS GAI V 6 01:35:32 14
8 JONTY FROST BPR S 6 01:39:30 13
9 MORGAN HENSHAW HER J 6 01:41:50 1 ?D
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN LEE HER V 7 00:29:49 20
2 NICOLA RUDGE BPR VF 7 00:29:56 19
3 BRYONY JONES HER JF 7 00:30:24 18
4 ROB KIRBY WOL V 7 00:31:04 17
5 JAMES SMITH SHP V 7 00:31:37 16
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MOLLY WALSH WOL JF 8 00:31:59 20
2 JOE BROWN GAI V 8 00:32:03 19
3 ROY BRIGGS WEY V 8 00:34:10
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW SHINGLER WOL J 9 00:32:08 20 P8
2 ANDREW LEGGATT SHP V 9 00:32:16 19 P8
3 ROBERT DUNCAN SHP JM 9 00:32:44 18 P8
4 MATTHEW WHITTLE SHP JC 9 00:35:26 17
5 JULIANNE WALTERS BPR VF 9 00:35:38 16
6 SHARON TARBUCK WOL VF 9 00:37:36 15
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN HOMEWOOD SHP J U12M 00:16:29 20
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ISABELLE ADLERLEY SOL JF U12F 00:16:49 20
2 SOPHIE BESFORD SOL JF U12F 00:16:51 19
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KEREN MATHEWS WCC JF U10F 00:16:42 20
2 CHLOE BEST GAI JF U10F 00:17:20 19
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRUCE BLACKMAN
PAUL BROOKES
GAI
ANK
V
V
3
3
01:11:20 20
20
2 DAVID HATTON
JAKE OLDFIELD-CONNOR
CHE
CHE
J
J
3
4
01:11:25
 
P3
3 ROSE BLACKMAN
JOSHUA BEST
GAI
GAI
JF
J
5
5
01:18:49 19
19
4 GRACE BLACKMAN
CHELSEA BROOKES
GAI
ANK
JF
JF
5
5
01:21:19 18
18
5 RICHARD OLIVER
AMANDA MYLETT
LIN
LIN
V
VF
5
7
01:27:57 17
17
6 MARION TYRRELL
ADRIAN TYRRELL
GAI
GAI
VF
V
6
6
01:29:52 16
16
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IVAN DRAPER
LILY DRAPER
ANK
ANK
V
JF
7
7
00:28:52 20
20
2 JUDITH LEAPER
PHIL HIGLEY
SOL
SOL
VF
V
7
7
00:29:39 19
19
3 KEITH YATES
PETER WHITE
WOL
WOL
V
V
7
7
00:30:47 18
18
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM BEVAN
DUNCAN SOKOLOWSKI
SHP
SHP
J
JM
8
9
00:31:04 20
20
 
P8
2 LAUREN HINSLEY
LAURA TARBUCK
WOL
WOL
JF
F
9
8
00:32:37 19
19
3 OLIVIA LUSTY
ALEXANDRA FARMER
SOL
SOL
JF
JF
8
8
00:32:55 18
18
4 DAVID TARBUCK
SEAN HINSLEY
WOL
WOL
V
V
7
9
00:47:53 1
1
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HANNAH HIGLEY
BEATRIX HUISSOON
SOL
SOL
JF
JF
9
9
00:33:35 20
20
2 KATH NADAL
MICK NADAL
NOT
NOT
VFC
VC
9
9
00:34:24 19
19
3 LAUREN HOMEWOOD
AMY NICOLAS
SHP
SHP
JF
JF
9
9
00:35:20 18
18
4 EVA PAENHALLURICK
ALICE LODGE
SOL
SOL
JF
JF
9
9
00:39:04 17
17
5 FLEUR STREET
CAYLA BALFOUR
SOL
SOL
JF
JF
9
9
00:51:19 16
16
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:18:43.26
P to Div 4 01:24:05.04
P to Div 5 01:29:22.99
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Solihull 214 10
Gailey CC 192 9
Wolverhampton CC 166 8
Shropshire Paddlesport 146 7
Burton Phoenix Racers 132 6
Anker Valley CC 129 5
Hereford CC 89 4
Nottingham CC 77 3
Lincoln CC 51 2
Burton CC 19 1
Lightning points
Club Points
Solihull 39
Shropshire Paddlesport 20
Gailey CC 19