Results Bradford On Avon Circuit

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MELVIN SWALLOW CHE V 3 01:34:59
2 JOHN EDYVEAN FOY S 3 01:35:30 20
3 LENNY CLARK TON S 3 01:36:03
4 JAMES TREADGOLD RDG V 3 01:36:04
5 STEVEN RILEY FOY S 3 01:38:40 19
6 PETER WATSON EXE V 3 01:42:21 18
7 JAMES NEW DEV S 3 01:42:36 17
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEE HOWSON BOA S 4 01:17:28 20
2 ALISTAIR ROSSIER BOA SM 4 01:18:56 19
3 MIKE PURCHAS BOA V 4 01:19:26 18
4 BO STEVENS BOA V 4 01:20:51 17
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTYN COLLINGE FOY S 5 01:19:58 20
2 TIM CROSSWOOD PLY V 5 01:20:05 19
3 COLIN CHUDLEY BRI V 5 01:23:43 18
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALAN ABRAHAM BOA V 6 01:22:17 20 P5
2 JOSE GUERRA POO V 6 01:23:47 19
3 TOM HAMMON TRU V 6 01:24:20 18
4 TIM LAWS EXE S 6 01:24:22 17
5 SIMON WILLIS CHP SM 6 01:24:54 16
6 KEVIN PEARCE FOY V 6 01:25:09 15
7 RICHARD SMITH GLO S 6 01:27:25
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDY COOMES POO V 7 00:39:03 20
2 ED NIGHTINGALE BOA J 7 00:39:40 19
3 STEVE COOK BTH SM 7 00:39:43 18
4 GRAHAM WOOD POO V 7 00:40:16 17
5 VICTORIA SWALLOW CHE F 7 00:41:08
6 RUPERT COOMBER FOY V 7 00:41:09 16
7 GARY PARTRIDGE TRU V 7 00:41:42 15
8 PAUL CARROLL BTH VM 7 00:41:43 14
9 HARRY STEVENS BOA J 7 00:43:07 1 ?D
10 EDWARD THOMASSON PLY V 7 00:44:27 1 ?D
PETER BONHAY PLY SM 7 dns
JO STEVENS BOA J 7 rtd
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMILY THOMSON WYC JF 8 00:40:19 20 P7
2 CONNORS WITHERS BOA J 9 00:41:20 19 P7
3 GEORGINA STEVENS BOA VF 8 00:42:27 18
4 LAUREN NEWMAN POO JF 9 00:45:18 17
5 ALISON NIGHTINGALE BOA VF 9 00:45:36 16
6 CATHERINE FLACK BOA JF 9 00:47:17 15
7 SHIONA BIGGIN EXE F 9 00:48:39 14
8 FINLEY KEEVAN WYC JM 9 00:48:57 13
9 KEELEY SPATE GLO SF 9 00:50:11
10 PETER BRINDLEY BTH JM 9 00:53:58 12
11 SIMON DARK BOA VC 9 00:56:11 11
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FLOSSIE BALL WYC JF U12F 00:14:29 20
2 GRACE LANGLANDS WYC JF U10F 00:15:56 19
3 MOLLIE BALL WYC JF U10F 00:17:29 18
4 CHARLIE ALLEN DEV J U10M 00:21:03 17
Div1_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER MAYCOCK
TRISTRAM TURNER
SUT
BRI
V
S
2
3
01:27:46 20
20
2 JAMES ESCOTT
TIM ESCOTT
BOA
BOA
S
J
2
2
01:29:51 19
19
3 RACHEL SLADE
CONOR HENLEY
WYC
DEV
JF
S
9
3
01:31:30 18
18
P4
 
4 JAMES KING
POPPY TAYLOR
RIC
SOU
S
JF
1
4
01:33:10
5 RICHARD LEWIS
RYAN PEARCE
BOA
FOY
V
S
2
2
01:35:11 17
17
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT COLLINGE
BRONTE HOLDEN
FOY
FOY
J
JF
6
5
01:16:14 20
20
2 WILLIAM JAGGS
DAVE BUTTON
POO
IND
V
VM
4
9
01:16:17 19
 
P6
3 RICHARD WALKER
RUSSELL BAYLIS
PLY
PLY
V
V
5
5
01:16:28 18
18
4 EMMA RILEY
BRIAN GREENAWAY
FOY
FOY
F
V
6
6
01:19:08 17
17
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN KAVANAGH
SIMON KAY
MAD
BOA
V
VM
5
9
00:37:29
20
2 JAMES GOODWIN
PAUL ROSE
PLY
PLY
S
V
7
7
00:38:45 19
19
3 SAM FITTON
HAMISH WOODHAM
PLY
PLY
J
J
8
8
00:43:57 1
1
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDREW LYALL
JOHN KENT
BOA
BOA
VM
VM
9
9
00:38:56 20
20
P8
P8
2 HARRIOT QUIGLEY
JODIE BALL
WYC
WYC
JF
JF
9
9
00:39:20 19
19
P8
P8
3 SARAH KELLY
KAREN BROOKES
BOA
BOA
JF
VF
9
9
00:44:25 18
18
4 DERRY WHITEHEAD
ROWAN WHITEHEAD
GLO
GLO
VM
JM
9
9
00:47:54
5 JAMIE PARTRIDGE
OSCAR PARTRIDGE
TRU
TRU
J
J
U12M
U10M
00:55:48 17
17
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Bradford on Avon CC 231 10
Fowey River CC 181 9
Plymouth College CC 96 8
Poole Harbour CC 92 7
Wiltshire Youth CC 89 6
Truro & Hayle CC 67 5
Exeter CC 49 4
Bath CC 44 3
Bristol CC 38 2
Devizes CC 35 1
Sutton Bingham and District CC 20 1
Chippenham CC 16 1
Lightning points
Club Points
Wiltshire Youth CC 57
Devizes CC 17