Results Forth & Clyde I

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SEAN REDMOND LGW S 1 01:24:39 20
2 COLIN MCMORRIN KIR S 2 01:24:52
3 ROBIN LANG INT VM 3 01:29:48
4 KENNY FRASER IND V 3 01:32:26
5 TOM DAWSON FOX S 3 01:34:32
6 KENNY MCNAIR INT VM 3 01:42:59 ?D
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FINN CADELL LGW J 4 00:54:03 20
2 JAMES WEDLAKE LGW S 5 00:54:10 19 P4
3 DEREK MARSHALL LGW V 5 00:57:30 18
4 DEBORAH KERR SKR JF 5 00:57:40 17
5 ROBERT KERR SKR J 5 00:58:44 16 P5
6 RACHAEL KNEEN FOR JF 6 00:58:49 P5
7 MARGARET CHAPMAN KIR VF 5 00:59:24
8 JASON TOOVEY LGW V 5 00:59:25 15
9 THOMAS WIBBERLY KIR S 6 01:00:27 ?D
10 ALAN MACKINTOSH KIR V 5 01:00:28 ?D
11 URSULA MACKINTOSH KIR VF 5 01:01:56 ?D
12 EMILY ALLEN FOX F 5 01:03:21 ?D
13 JAMES SWINBURNE SKR J 4 01:04:50 1 ?D
RHONWYN SMITH LGW F 5 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRIAN CHAPMAN KIR V 7 00:23:30
2 SANDY BELL KIR V 7 00:23:34
3 DAVID WOODCOCK BAN V 7 00:25:08
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SKYE CADELL LGW JF 9 00:23:41 20 P7
2 ALAN HENDERSON KIR V 8 00:24:59
3 JOHN LEWIS LGW VM 9 00:25:00 19 P8
4 LEXIE WHITE BSF JF 8 00:25:07
5 MIKE BROCKWAY LGW V 9 00:25:11 18 P8
6 CECILE REDMOND LGW VF 9 00:26:40 17
7 SYLVIA HADLEY KIR VF 9 00:27:10
8 ISLA MITCHISON LGW JF 9 00:28:07 16
9 RAVEN CAIRA KIR JF 9 00:30:20
10 MAGGIE BELL KIR VF 9 00:31:44
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GEORGE PENNYCOOK LGW J U12M 00:20:07 20
2 JACK BROCKWAY LGW J U12M 00:20:08 19
3 MURDO WHITE BSF J U12M 00:21:31 18
4 APRIL CHAPMAN KIR JF U12F 00:22:39 17
5 ALEXANDRA ARMSTRONG LGW JF U12F 00:23:16 16
NATHAN FLAVELL GLW JM U12M rtd
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TONY THOMAS GLW J U10M 00:23:40 20
2 DAVID KERR GLW JM U10M 00:24:55 19
3 KAI GORMAN GLW JM U10M 00:25:24 18
4 LEO BLAIR KIR JM U10M 00:32:00 17
5 NATHAN KERR GLW JM U10M 00:39:27 16
JOSEPH PEDDIE GLW JM U10M rtd
CALEB SYKES GLW JM U10M rtd
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KRISTINA ARMSTRONG LGW JF U10F 00:25:33 20
2 HANNAH TOOVEY LGW JF U10F 00:26:36 19
3 EILIDH WHITE KIR JF U10F 00:31:30 18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DONALD GARDNER
RODDY MCDONALD
LGW
IND
VM
V
5
5
00:58:05 20
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IAIN CHAPMAN
KARA BRADBEER
KIR
KIR
J
SF
7
7
00:23:02
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Linlithgow 202 10
Strathclyde Kayak Racing Club 34 9
Lightning points
Club Points
Linlithgow 94
Glasgow Kayak Club 73
Kirkcaldy CC 52
Bishops Stortford CC 18