Results

Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAM STRONGE NOR S 4 01:03:55 20
2 MATTHEW LODGE NOR S 4 01:04:36 19
3 JAMIE CHRISTIE SOR S 3 01:04:37
4 LUKE SHAW NOR J 4 01:04:38 18
5 DANIEL BALLS NOR S 4 01:06:05 17
6 SOPHIE PARKER CLM F 4 01:06:18 16
7 TIM SCOTT NOR V 3 01:06:55 15 ?D
8 FIONA GRADY NOR VF 4 01:07:45 14
9 STACEY TERRY NOR F 4 01:08:30 13
10 ANDREW ROSS NOR V 4 01:09:20 12
11 CHARLOTTE AVERY CLM JF 4 01:11:20 1 ?D
PETE MARES NOR V 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAM DRANE NOR J 5 01:05:21 20 P4
2 JOHN AVERY CLM V 5 01:07:58 19
3 DEAN TERRY NOR J 5 01:08:13 18
4 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 5 01:09:07 17
5 GAVIN RIX NOR V 5 01:09:13 16
6 LEWIS PENDLE NOR S 5 01:09:14 15
7 PAUL PLUMMER LBZ V 5 01:09:50 14
8 REGINALD ELLIOTT LBZ V 5 01:11:17 13
9 FLORENCE DUFFIELD NOR JF 5 01:11:18 12
10 MARK DEVILLE CLM V 5 01:12:30 11
11 HANNAH DRANE NOR F 5 01:12:40 10
12 THOMAS PICKERING LBZ J 5 01:13:54 9
13 PETER COLLINS LBZ V 5 01:14:20 8
KEVIN WARBRICK BSF V 5 rtd
THOMAS JOHNSON NOR J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE THURSBY NOR J 6 01:08:35 20 P5
2 ALEXANDER BUNYON CLM J 6 01:12:03 19 P5
3 SIMON ORENSTEIN CLM V 6 01:13:55 18
4 RYAN TAYLOR CAM S 6 01:14:10 17
5 JAN SKLENAR NOR V 6 01:14:26 16
6 MIKE WALSH NOR V 6 01:14:43 15
7 JUAN GEARING CLM J 7 01:15:06 14 P6
8 CLIFFORD LEE-SMITH NOR V 6 01:15:15 13
9 ROY DUNFORD NOR V 6 01:15:16 12
10 CLIVE SAVORY VIK V 6 01:17:10 11
11 DAVID GLOVER CAM V 6 01:19:09 10
12 PHIL CURRY CLM V 6 01:19:10 9
13 DEAN GRADY NOR V 6 01:28:25 1 ?D
14 PHILIP NELSON NOR V 6 01:43:14 1 ?D
ABI BURGESS NOT JF 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ISABELLE GURNEY BSF JF 7 00:32:55 20 P6
2 LAURA WARBRICK BSF JF 7 00:32:56 19 P6
3 MATT TOMLINSON NOR S 7 00:34:21 18
4 EMILY GURNEY BSF JF 7 00:34:34 17
5 MEGAN KENNY BSF JF 7 00:34:39 16
6 LAUREN AVERY CLM JF 7 00:34:40 15
7 JAMES HOW NOR J 7 00:34:55 14
8 THOMAS DAVIS-SMITH NOR J 7 00:35:23 13
8 RACHEL ORENSTEIN CLM JF 7 00:35:23 13
10 TONY BROWN NOR V 7 00:35:50 11
11 JAN ALEXANDER NOR VF 7 00:36:00 10
12 ALEX MCINTYRE CLM J 7 00:36:35 9
13 SIMON WALKER HUN J 7 00:36:36 8
14 PAULA HARRISON NOR VF 7 00:45:15 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT WILDE NOR JM 8 00:35:35 20
2 ELLIE BURGESS NOT JF 8 00:35:45
3 LEIGH EVANS NOR S 8 00:35:47 19
4 AIDAN STRONG CLM J 8 00:35:55 18
5 KATH MARES NOR F 8 00:36:10 17
6 EMILY SCOTT BSF JF 8 00:36:12 16
7 TONY PERRY VIK V 8 00:36:14 15
8 DAVID SHIPWAY LBZ V 8 00:36:17 14
9 CHARLES TOOSEY LBZ VM 8 00:37:00 13
10 IMOGEN BURGESS NOT JF 8 00:37:15
11 JAMES DEVILLE CLM J 8 00:38:35 12
12 JOHN FRANKLAND NOR V 8 00:39:59 1 ?D
13 JENNI MOORE NOR F 8 00:40:28 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE TURNER NOR J 9 00:34:28 20 P7
2 MEGAN WILCOX NOR JF 9 00:36:16 19 P8
3 ADRIAN CURTIS LBZ V 9 00:36:48 18 P8
4 ALEX ROCKEY NOR JM 9 00:37:20 17 P8
5 LAWRENCE REID NOR JM 9 00:37:35 16
6 PETE WILLIS CLM V 9 00:37:37 15
7 ANDREW MILLER LBZ S 9 00:38:08 14
8 STANISLAW CHMIEL NOT J 9 00:38:35
9 MIKE HARRISON NOR VM 9 00:38:47 13
10 MIKE ANDERSON NOR SM 9 00:41:15 12
11 IAN SIMPSON VIK V 9 00:42:50 11
12 NIGEL DIXON LBZ V 9 00:42:55 10
13 GARETH WAITE NOR J 9 00:43:20 9
14 BRYAN HANDSLEY LBZ V 9 00:43:40 8
15 DANIEL STONE NOR JM 9 00:44:27 7
16 FRANCESCA DULAKE CLM JF 9 00:44:50 6
17 CLARE BURNS VIK VF 9 00:45:30 5
18 CATHERINE ROBINSON BSF JF 9 00:47:30 4
19 NICK TAYLOR NOR VM 9 00:51:05 3
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOBY BOOTH BSF J U12M 00:21:45 20
2 MAX PICKERING LBZ J U12M 00:22:00 19
3 CONNOR SMITH NOR J U12M 00:22:35 18
4 JOE OSBOURNE NOR J U12M 00:22:40 17
5 ZACH TAYLOR NOR J U12M 00:23:15 16
6 DAVID GURNEY BSF J U12M 00:24:50 15
7 ALEC RIJKS NOR J U12M 00:27:10 14
8 WILL MARES NOR J U12M 00:27:42 13
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BETHANY MORRIS LBZ JF U12F 00:22:56 20
2 LAURA BURNS VIK JF U12F 00:24:25 19
3 KATY DIXON LBZ JF U12F 00:28:17 18
4 KERRY CHRISTIE SOR JF U12F 00:35:45 17
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL SKLENAR NOR J U10M 00:27:06 20
2 KIERAN SMITH NOR J U10M 00:27:07 19
3 LEWIS ROSS NOR J U10M 00:27:09 18
4 ADAM BAKER LBZ J U10M 00:28:21 17
5 LEON SYMONDS NOR J U10M 00:28:50 16
6 JOE MARES NOR JM U10M 00:29:10 15
7 BILLY HALL NOR JM U10M 00:29:25 14
8 SAM BRIGGS NOR JM U10M 00:32:00 13
9 JOE BAKER NOR JM U10M 00:35:50 12
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LINZI CURTIS LBZ JF U10F 00:29:11 20
2 EMMA CHRISTIE SOR JF U10F 00:42:05 19
GRACE ANDERSON NOR JF U10F ???
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IAN HAYWARD
KIEREN HAYWARD
NOR
NOR
V
J
2
4
01:31:18 20
20
2 DAVID DUFF
JOE SURRAGE
RAF
BSF
V
S
2
4
01:31:26
19
3 STEWART CLARK
DEAN WILLIAMS
CLM
CLM
V
V
4
4
01:32:28 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE BARRELL
DEREK CAMPBELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:07:52 20
20
2 JULIE HICKS
ALI PENDLE
NOR
NOR
VF
VF
5
6
01:07:56 19
19
3 CHARLOTTE ELLIS
MATHEW CALLOW
LBZ
LBZ
F
J
4
6
01:08:33 18
18
4 BETHANY GOODLAD
GINA GUSCOTT
LBZ
LBZ
F
SF
5
6
01:08:56 17
17
5 PHILLIP TERRY
MARTIN MATTHEWS
NOR
NOR
V
V
5
6
01:13:06 16
16
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KIERON BLACKBURN
MATT WILKES
CLM
CLM
V
V
5
7
01:08:29 20
20
2 ALISON CHMIEL
KASIA CHMIEL
NOT
NOT
VF
JF
5
7
01:10:45
3 SIOBHAN ROWE
BETH HARRISON
NOR
NOR
VF
F
6
6
01:12:25 19
19
4 JOHN HARDING
MARK PICKERING
LBZ
LBZ
V
V
6
6
01:15:10 18
18
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KELLY BARKWAY
GRACE BARKWAY
BPS
BPS
VF
JF
7
7
00:32:34 20
20
2 AMANDA MORRIS
ISOBELLE PICKERING
LBZ
LBZ
VF
JF
7
7
00:32:56 19
19
3 CAROLINE BANSON
VICTORIA BROWN
NOR
NOR
F
JF
7
7
00:33:01 18
18
4 MARTIN ASHPOLE
CORAL DRANE
NOR
NOR
V
VF
7
8
00:33:46 17
17
5 ANT WRIGHT
WILL SCOTT
BSF
BSF
V
VC
6
8
00:35:21 16
16
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FIONA BARBER
RHIANNA BAKER
LBZ
LBZ
F
JF
8
9
00:33:10 20
20
P7
P8
2 TRACY AVERY
AMANDA CLARK
CLM
CLM
F
VF
8
8
00:36:02 19
19
3 PAUL SURRAGE
RICHARD BAKER
BSF
BSF
VC
VC
8
8
00:36:37 1
1
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:03:32.58
P to Div 4 01:07:52.31
P to Div 5 01:12:08.96
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:31:44.14
P to Div 6 00:33:37.03
P to Div 7 00:35:31.28
P to Div 8 00:37:24.16
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Norwich CC 235 10
Leighton Buzzard CC 225 9
Chelmsford CC 221 8
Bishops Stortford CC 145 7
Viking KC 42 6
Broadland Paddle Sport 40 5
Cambridge CC 27 4
Huntingdon CC 8 3
Lightning points
Club Points
Norwich CC 205
Leighton Buzzard CC 94
Soar CC 36
Bishops Stortford CC 35
Viking KC 19