Results Tonbridge

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KEITH MOULE CLM S 1 01:28:35
2 DANIEL JOHNSON CLM S 1 01:32:33
3 PHILIP THOROGOOD ELM S 1 01:32:42 20
4 MARK WILKES CLM S 1 01:34:53
5 AARON JORDAN MAI S 1 01:39:54 1 ?D
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LIZZIE BROUGHTON RIC F 2 01:34:51 20
2 MATTHEW JOHNSON CLM J 2 01:34:53
3 PETER WILKES CLM S 2 01:37:15
4 GLENN THOROGOOD ELM S 2 01:39:02 19
5 LUKE BOWYER ELM J 2 01:40:16 18
6 ROSS MCMULLEN ELM J 2 01:43:55 17
7 ISAAC BLACKMAN RIC J 2 01:45:42 1 ?D
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LENNY CLARK TON S 3 01:45:30 20
2 EDWARD SHAW ROY V 3 01:45:48 19
3 PETER FORD TON V 3 01:50:24 18
4 KALUM GREGORY LEA J 3 01:53:38
ELISE PIERCY ELM JF 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 NEIL BARTON RIC S 4 01:05:12 20 P3
2 JOE CAISLEY TON J 4 01:05:14 19 P3
3 SHANE HOUGHTING WEY V 4 01:08:18 18
4 PATRICK COOPER TON J 4 01:08:27 17
5 TIM BOWYER ELM S 4 01:08:34 16
6 GEMMA BROWNE ROY F 4 01:09:38 15
7 JUAN CARUNCHO RIC SM 4 01:09:42 14
8 REBEKAH SOLWAY ELM JF 4 01:10:02 13
9 CHRIS HOPKINSON TON J 4 01:10:34 12
10 KIM HOLLMAN LEA J 4 01:11:06
11 KRISTINA KOVER ELM F 4 01:11:50 11
12 CORALIE VIAL RIC F 4 01:16:18 1 ?D
JED HODGSON WEY S 4 dns
NIKKI HERWANGER RIC F 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JARED HUMPHRIES TON J 5 01:08:38 20 P4
2 THOMAS COLLINS MAI J 5 01:10:21 19 P4
3 PETER REISINGER ROY S 5 01:12:22 18
4 STEFAN DUMS RIC V 5 01:13:07 17
5 KIERA MADDEN ROY JF 5 01:13:08 16
6 ISABEL MADDEN ROY JF 5 01:13:20 15
7 ALMIR BALLA BAD S 5 01:13:21
8 ROB PASSMORE TON V 5 01:13:56 14
9 SUSAN MIDDLEHURST RIC V 5 01:14:18 13
10 KIERON BLACKBURN CLM V 5 01:16:17
11 IAN BLACKMAN RIC V 5 01:22:49 1 ?D
ANTHONY WASZKIEWICZ RIC V 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP CARTER ROY S 6 01:13:54 20 P5
2 GREG ALDRIDGE TON S 6 01:14:57 19 P5
3 PAUL THOMPSON WEY V 6 01:14:58 18 P5
4 THEO PRESTON-BELL TON J 6 01:15:13 17 P5
5 JESSICA HANCHETT ROY JF 6 01:15:24 16 P5
6 ROBERT GANNON ELM J 6 01:15:36 15
7 ZOE CLARK ROY JF 6 01:17:31 14
8 PAUL COOPER TON V 6 01:18:05 13
9 STEVE WILLIAMS ELM V 6 01:18:23 12
10 FELIX COLLINS MAI J 6 01:18:38 11
11 TOBY FLACK CLM V 6 01:19:38
12 JAMES WASZKIEWICZ RIC J 6 01:20:44 10
13 IAIN FRYER RIC S 6 01:21:19 9
14 TONY GREYSON-NEWMAN RIC V 6 01:26:02 1 ?D
15 BEN HUNT-DAVIS RIC SM 6 01:41:30 1 ?D
JOSIE PALMER ROY JF 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FREYA PETERS RIC JF 7 00:43:34 20 P6
2 ANDREW BARTON ROY J 7 00:43:58 19 P6
3 DAFFYD PIERCY BAD S 7 00:44:03 P6
4 OLIVER WASZKIEWICZ RIC J 7 00:45:02 18
5 CALUM SHAW WEY V 7 00:45:25 17
6 KELLIE ARCHER ELM VF 7 00:45:39 16
7 ZAC BENSTED ELM J 7 00:45:57 15
8 BEATA TURIK ELM F 7 00:46:08 14
9 JULIA PASSMORE TON VF 7 00:46:11 13
10 WENDY PIERCY ELM VF 7 00:46:12 12
11 PAUL BURR WEY V 7 00:47:27 11
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JONATHAN NEALE TON J 8 00:45:47 20 P7
2 ROY BRIGGS WEY V 8 00:47:05 19
3 NIGEL ABEL TON V 8 00:47:06 18
4 JOHN WIDDOP RIC V 8 00:47:32 17
5 PAUL ROEBUCK MAL V 8 00:47:34
6 BARBARA GUOTH WEY VF 8 00:48:25 16
7 OLIVER WELCH WEY V 8 00:48:31 15
8 MICHAEL LUCK WEY V 8 00:48:33 14
9 DAWN RICHARDS WEY JF 8 00:49:01 13
10 MARLENE MEUHLER RIC JF 8 00:49:05 12
11 RICHARD W PERKINS WEY V 8 00:49:10 11
12 BRYNN PRICE MAI S 8 00:57:07 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX MEUHLER RIC J 9 00:47:33 20 P8
2 EMMA GILLMER IND F 9 00:48:04 P8
3 GUY PETERS RIC S 9 00:48:07 19 P8
4 JON BENNELL TON SM 9 00:48:45 18 P8
5 MARK WHEATLEY TON SM 9 00:48:54 17 P8
6 RICHARD BUCKNALL TON VM 9 00:49:05 16 P8
7 STEVE 2 SMITH WEY VM 9 00:49:19 15
8 ADELE HUMPHRIES TON VF 9 00:50:04 14
9 LOTTIE MERCER RIC JF 9 00:51:10 13
10 JAI TANG BAD S 9 00:51:18
11 ANNETTE PETERS RIC F 9 00:51:19 12
12 ELLA SMITH WEY VF 9 00:52:02 11
13 KIERAN BURR WEY J 9 00:52:17 10
14 ERICA DI GREGORIO ELM JF 9 00:53:32 9
15 LUCY ROSS RIC VF 9 00:53:34 8
16 NICHOLAS JOHNSON TON C 9 00:58:15 7
17 SAM RICH ROY J 9 00:58:17 6
18 KAYE SMITH WEY VF 9 00:58:37 5
19 JIAN LIANG TON JM 9 00:59:49 4
20 AVRIL HOLLOWBREAD TON SF 9 01:04:23 3
21 ANNICA SIFLEET TON JF 9 01:06:08 2
DEBBIE SAUNDERS TON VF 9 rtd
ROMEO BALLA BAD J 9 rtd
JONATHAN RICHARDS WEY V 9 rtd
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GREGORY NEALE TON J U12M 00:15:28 20
2 DANIEL MADDEN ROY J U12M 00:16:18 19
3 PTOLEMY MORRIS ROY J U12M 00:16:35 18
4 MAX MORLEY RIC J U12M 00:16:50 17
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ZOE SCHESKE RIC JF U12F 00:15:49 20
2 CLARA WADE RIC JF U12F 00:18:37 19
3 TIA MORRIS MDN JF U12F 00:22:55 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUCA BUCKNALL TON J U10M 00:16:09 20
2 LUCA SHEARER ROY J U10M 00:17:59 19
3 LEWIS WILLIAMS MDN J U10M 00:20:41 18
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ISOBEL FORD TON JF U10F 00:17:26 20
2 AMY FORD TON JF U10F 00:21:14 19
3 LAUREN BRAINE BAD JF U10F 00:32:15 18
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID HAWS
PETER GORMAN
WEY
WEY
V
V
3
4
01:03:27 20
20
2 MICHAEL WIBREW
BRIAN WILLIAMS
MAI
MAI
V
V
4
4
01:06:42 19
19
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HELEN WESTON
DAVE HALLIWELL
WEY
WEY
F
V
6
6
01:13:13 20
20
2 MATT MATHERS
JEREMY CLARK
TON
TON
S
V
7
6
01:15:34 19
19
3 DEBORAH MENDES
JOHN RACOVEANU
RIC
RIC
JF
V
9
5
01:16:39 18
18
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LOUIS HANCHETT
ROSS BRADLEY
ROY
ROY
J
J
7
7
00:43:01 20
20
2 LUCY BRYANT
SANDY HESLOP
TON
TON
F
V
8
9
00:43:30 19
19
P7
P7
3 RICHARD CLARK
NICOLA NORMAN
MAI
MAI
S
VF
9
9
00:49:08 18
18
4 CAROLINE PIETSCH
NIC BIGGS
RIC
RIC
F
F
9
9
00:49:21 17
17
5 DAVID CAYFORD
JACQUELINE CAYFORD
BSF
BSF
V
VF
9
9
00:51:36
6 AMELIE SMITH
LILY RICHARDSON
WEY
WEY
JF
JF
9
9
00:59:46 16
16
U10 MiniK2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOEL CRAMPTON
CAMERON CRAMPTON
MAI
MAI
JM
JM
U10M
U10M
00:14:36 20
20
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:35:29.41
P to Div 2 01:42:55.09
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:06:29.89
P to Div 4 01:11:01.70
P to Div 5 01:15:30.28
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:41:49.56
P to Div 6 00:44:18.34
P to Div 7 00:46:48.91
P to Div 8 00:49:17.69
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Tonbridge CC 228 10
Richmond CC 221 9
Wey KC 215 8
Royal CC 198 7
Elmbridge CC 187 6
Maidstone CC 106 5
Lightning points
Club Points
Tonbridge CC 79
Richmond CC 56
Royal CC 56
Maidstone CC 40
Meridian CC 36
Barking & Dagenham CC 18