Results WEY Marathon

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP THOROGOOD ELM S 1 01:31:24 20
2 ROBIN WILLIAMS WEY V 1 01:32:08 19
3 LENNY CLARK TON S 3 01:36:00 18
4 PAUL HAYES RIC S 3 01:36:02 17
5 JAMES HINVES SOU V 3 01:37:32
WILLIAM ALDEN FOX J 3 dns
OLIVER KHLAF RIC J 3 dns
ROBERT POOLE LBZ S 2 dns
NICHOLAS ROMAIN RIC J 1 dns
DAN JAMES WEY J 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN POWELL RIC S 4 01:03:31 20 P3
2 CESAR FALCO WEY J 4 01:04:42 19
3 OLIVER BANKS WEY J 4 01:04:52 18
4 GUY WILLOUGHBY ADS J 4 01:05:35 17
5 PAUL BAKER RMCC S 4 01:06:12
6 JED HODGSON WEY S 4 01:06:53 16
7 PATRICK COOPER TON J 4 01:07:09 15
8 DAMON GRIMSEY SOU V 4 01:07:14
9 LAURA RUFF ROY JF 4 01:07:24 14
10 ZOLTAN ERDELYI WEY SC 4 01:08:07 13
11 ANDY REEVES WEY VM 4 01:08:37 12
12 LILY WONG RIC JF 4 01:09:20 11
TIM BOWYER ELM S 4 dns
FRED HERBERT FOX J 4 dns
TIM MORRIS FOX J 4 dns
HAFSA KABEER RDG JF 4 dns
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE 2 WEBB RIC J 5 01:04:42 20 P4
2 JOE CAISLEY TON J 5 01:04:57 19 P4
3 JAMIE MCMURTRIE ADS J 5 01:06:18 18 P4
4 BEN PHILLIPS RIC JC 5 01:08:33 17
5 NATASHA SAUNDERS TON JF 5 01:09:26 16
6 ANDY DODSON ADS V 5 01:09:55 15
7 ADRIAN MEIKLE-BRIGGS RIC JC 5 01:11:51 14
8 ROB PASSMORE TON V 5 01:12:12 13
9 ARCHIE FEGENT RIC J 5 01:13:28 12
10 JOHN INCE TON V 5 01:14:52 11
THOMAS COLLINS MAI J 5 dns
FELIX COLLINS MAI J 5 dns
DUNCAN MOON MAI J 5 dns
NIKKI HERWANGER RIC F 5 dns
CHRIS BLACKER SOU S 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL MILLER SOU S 6 01:09:11 P5
2 MICHAEL DEXHEIMER RIC S 6 01:09:47 20 P5
3 VALENTIN BALASCHENKO RIC F 6 01:09:52 19 P5
4 LUCY TOZER WEY JF 6 01:12:09 18
5 JOSH BARNES SOU SM 6 01:12:38
6 KIERA MADDEN ROY JF 6 01:13:16 17
7 SOPHIE THOMPSON WEY JF 6 01:13:21 16
8 ISABEL MADDEN ROY JF 6 01:13:41 15
9 PAUL COOPER TON V 6 01:15:14 14
10 JEMIMA JOHNSTONE RIC F 6 01:16:44 13
11 ALEXANDER BICKNELL WEY J 6 01:17:14 12
12 ADRIAN CLARK ADS VM 6 01:18:23 11
13 IAN HAMPSON SOU V 6 01:20:59 ?D
14 JEREMY CLARK TON V 6 01:21:12 1 ?D
15 MALCOLM BLOWERS MDN V 6 01:21:58 1 ?D
16 ZIA JALLAEI SOU V 6 01:24:29 ?D
NICK HERBERT FOX V 6 dns
STEFAN DUMS RIC V 6 dns
JEFF LINDSAY RIC S 6 dns
JOSEPH LO SOU V 6 dns
STEVE WILLIAMS ELM V 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JARED HUMPHRIES TON J 7 00:38:47 20 P5
2 JERRY CONWAY SOU V 7 00:39:41 P6
3 EWAN WINTER RIC J 7 00:39:44 19 P6
4 JOE GANNON ELM J 7 00:40:58 18 P6
5 SOPHIE GILBERT-JONES SOU JF 7 00:41:30 P6
6 DANIEL GRIMSEY SOU J 7 00:41:31
7 CHRIS LUCAS ADS J 7 00:41:34 17
8 CHRISTOPHER CARSON WEY JM 7 00:42:01 16
9 KIERAN YOUNG RIC J 7 00:42:13 15
10 RICHARD HAYMAN-JOYCE WEY VM 7 00:42:18 14
11 CALUM SHAW WEY V 7 00:42:21 13
12 JESSICA HANCHETT ROY JF 7 00:42:35 12
13 ANGUS CAMERON-BLACKIE WEY S 7 00:42:40 11
14 JACK DURNFORD SOU J 7 00:42:50
15 JULIA PASSMORE TON VF 7 00:42:57 10
16 MATTHEW HINVES SOU J 7 00:43:05
17 GEOFFREY CLOSE SOU V 7 00:43:45
18 ISABEL HAMPSON SOU JF 7 00:44:23
19 CHARLIE HALLIWELL WEY J 7 00:44:28 9
20 TONY GREYSON-NEWMAN RIC V 7 00:52:25 1 ?D
IAIN FRYER RIC SM 8 dns
KUBA CRANMER WEY J 7 rtd
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROBERT HARRISON WEY J 8 00:43:11 20 P7
2 ZOE CLARK ROY JF 8 00:43:34 19 P7
3 TALITHA FARRANT WEY JF 8 00:44:28 18
4 OLIVER WELCH WEY V 8 00:45:40 17
5 ROY BRIGGS WEY V 8 00:45:53 16
6 MICHAEL LUCK WEY V 8 00:46:12 15
7 ANDREA SIMON RIC F 9 00:47:06 14
8 DENISE TOZER WEY VF 8 00:48:25 13
9 ELIN HUMPHREY RIC JF 8 00:49:08 1 ?D
BRYNN PRICE MAI S 8 dns
MARK CULLINGTON IND V 8 dns
ANI SAMI ELANNI RIC J 8 dns
FREYA PETERS RIC JF 8 dns
OLIVER PETERS RIC J 8 dns
JONATHAN NEALE TON J 8 dns
DAVID GURR TON V 8 dns
GEMMA DING TON F 8 dns
NICK BROWN WEY J 8 dns
DAWN RICHARDS WEY JF 8 dns
JORDAN MARTYN WEY J 8 dns
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL KRYSIK IND VM 9 00:42:58 P7
2 PAUL HONE WEY V 9 00:43:17 20 P7
3 PAUL BURR WEY VM 9 00:43:25 19 P7
4 RYAN INGHAM ADS JM 9 00:44:18 18 P8
5 EMILY POWELL RIC JF 9 00:45:16 17 P8
6 ANDREW BARTON ROY JM 9 00:45:17 16 P8
7 ZOE HURRELL ADS JF 9 00:45:30 15 P8
8 BRADDIE NICHOLLS RIC J 9 00:46:09 14 P8
9 MANON KILVINGTON ADS JF 9 00:46:48 13
10 SUZANNE SMITH ROY JF 9 00:47:07 12
11 LOUIS HANCHETT ROY J 9 00:47:43 11
12 EMMA LEECH RIC SF 9 00:48:00 10
13 JOSHUA SCURR RIC J 9 00:48:05 9
14 KAREN WHITTAKER RIC SF 9 00:48:10 8
15 DEBBIE SAUNDERS TON VF 9 00:48:23 7
16 ALLYN TAN RIC F 9 00:48:45 6
17 RHIANNON O'CONNOR RIC JF 9 00:49:14 5
18 KIERAN BURR WEY JM 9 00:49:45 4
19 SUZANNA JAMES WEY JF 9 00:49:48 3
20 BIANCA KENNEY RIC VF 9 00:49:52 2
21 DEBORAH MENDES RIC JF 9 00:50:42 2
22 LINDA BAILY WEY VF 9 00:53:16 2
23 XAVIER HINVES SOU J U12M 00:53:46
24 FIONA NG MDN VF 9 00:53:53 2
25 PAUL JACKSON WEY JM 9 00:54:35 2
26 KYRA WELLS RIC JCF 9 00:54:50 2
27 TATE HAWKINS WEY JM 9 00:54:54 2
28 SAM RICH ROY JM 9 00:55:29 2
29 CLIVE JOHNSON WEY V 9 00:55:46 2
30 ANNABEL POWELL RIC JF 9 00:56:58 2
31 ROSS BRADLEY ROY J U12M 00:57:10 2
32 JASMINE RIENECKER RIC JF 9 00:57:28 2
33 CHLOE SMART RIC JF 9 01:01:33 2
JOE BROWN MAI V 9 dns
LOTTIE MERCER RIC JF 9 dns
OLWEN ROSS RIC F 9 dns
NATHAN WARNER RIC J 9 dns
ISABELLA BOWLES RIC JF 9 dns
JOE WHITTAKER RIC J 9 dns
ELLEN SLACK ROY JF U12F dns
THEO PRESTON-BELL TON J 9 dns
NICHOLAS JOHNSON TON C 9 dns
RICHARD W PERKINS WEY V 9 dns
JONATHAN RICHARDS WEY V 9 dns
ANNE SKELDON WEY VF 9 dns
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
MICHAEL LO SOU J U12M dns
CHARLIE DEMPSEY RIP JM U12M rtd
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LILLA SHEHATA RIC JF U12F 00:33:25 20
2 BEA CLARK ROY JF U12F 00:36:41 19
3 ZOE SCHESKE RIC JF U12F 00:37:06 18
4 LILLI PIDDINGTON RIP JF U12F 00:38:22 17
5 ELLA BANKS WEY JF U12F 00:40:48 16
6 LARA WRIGHT RIC JF U12F 00:40:50 15
7 HOPE WARWICK-WILSON RIC JF U12F 00:42:51 14
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOEL CRAMPTON MAI J U10M 00:35:34 20
2 DANIEL MADDEN ROY JM U10M 00:37:15 19
3 PTOLEMY MORRIS ROY JM U10M 00:37:19 18
4 SAM BICKNELL WEY J U10M 00:38:09 17
5 LUCA SHEARING ROY JM U10M 00:43:03 16
6 LEWIS WILLIAMS MDN JM U10M 00:53:36 15
CHARLIE CRAMMER SOU JM U10M dns
JACOB PARKER SOU JM U10M dns
LUCA BUCKNELL TON JM U10M dns
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADRIAN HENSON
DAVID HAWS
WEY
WEY
V
V
3
3
00:58:57 20
20
2 GEORGE HARRIS
DAVID STUBBS
FOX
FOX
J
J
5
5
01:01:27
P4
P4
3 RENEE MYBURGH
GEMMA BROWNE
ROY
ROY
JF
F
4
4
01:01:28 19
19
4 JOHN RACOVEANU
THOMAS WALKER
RIC
RIC
V
S
5
5
01:06:38 18
18
5 KATARZYNA JENDROSINSKA
NIKKI HERWANGER
RIC
RIC
SF
F
5
5
01:07:37 1
1
6 STEFAN DUMS
MIKE FOSTER
RIC
RIC
V
V
6
5
01:09:28 1
1
7 DAVE HALLIWELL
JAMES HALLIWELL
WEY
WEY
V
S
6
6
01:12:08 1
1
MICHAEL WIBREW
BRIAN WILLIAMS
MAI
MAI
V
V
5
5
dns
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LAURA POBLETE
ANTHONY SPICER
RIC
RIC
F
V
7
7
00:40:37 20
20
U10 MiniK2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
CHARLIE CRAMMER
JACOB PARKER
SOU
SOU
JM
JM
U10M
U10M
dns
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:03:31.31
P to Div 4 01:07:50.96
P to Div 5 01:12:07.52
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:39:11.36
P to Div 6 00:41:30.77
P to Div 7 00:43:51.85
P to Div 8 00:46:11.25
P/D divs 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3
P to Div 4
P to Div 5
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
Club points
Club Points Overall
Richmond CC 225 10
Wey KC 224 9
Royal CC 158 8
Tonbridge CC 144 7
Addlestone CC 124 6
Elmbridge CC 38 5
Meridian CC 3 4
Lightning points
Club Points
Royal CC 72
Richmond CC 67
Wey KC 33
Maidstone CC 20
Rabbit Independent Paddlers 17
Meridian CC 15