Results Cam Marathon 2015

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES RUSSELL CLM JM 2 01:45:13 20
2 MATTHEW JOHNSON CLM S 2 01:46:49 19
3 SIMEON ENGLISH BSF S 2 01:48:06 18
4 DECLAN STRONG CLM JM 2 01:50:07 17
MARK WILKES CLM S 1 rtd
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT PARKES BSF S 3 01:47:38 20 P2
2 SEAN MCCARTHY LEA SM 3 01:47:39 19 P2
3 JUAN GEARING CLM J 3 01:54:14 18
4 OWEN WHITE CLM J 3 01:57:02 17
5 OLIVER KIRKHAM NOR SM 3 01:58:57 1 ?D
6 MATHEW CALLOW LBZ JM 3 02:06:00 1 ?D
TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW LODGE NOR S 4 01:22:34 20
2 OLIVER MURPHY LBZ JM 4 01:23:11 19
3 RICHARD STAGG CAM VM 4 01:27:41 18
4 JOE SPENCER CLM J 4 01:27:48 17
5 DANIEL REYNOLDS CAM SM 4 01:30:51 1 ?D
6 PAUL PLUMMER LBZ VM 4 01:31:29 1 ?D
7 ANDREW ROSS NOR V 4 01:32:23 1 ?D
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES HOW NOR J 5 01:24:57 20 P4
2 GAVIN RIX NOR V 5 01:30:21 19
3 ELOISE HALL LBZ JF 5 01:30:38 18
4 RYAN TAYLOR CAM SM 5 01:32:08 17
5 KEVIN WARBRICK BSF V 5 01:32:09 16
6 LAURA WARBRICK BSF SF 5 01:32:24 15
7 ISABELLE GURNEY BSF JF 5 01:33:31 14
LUKE TURNER NOR J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEX MCINTYRE CLM J 6 01:29:58 20 P5
2 HEIDI WHITE BSF F 6 01:32:45 19 P5
3 DAVID GLOVER CAM VM 6 01:32:47 18 P5
4 THOMAS DAVIS-SMITH NOR J 6 01:32:59 17 P5
5 CHRISTOPHER SHARP NOR V 6 01:33:09 16 P5
6 JIM RIJKS NOR S 6 01:34:29 15
7 STEPHEN KITSON IND VM 6 01:41:20
8 PHIL CURRY CLM V 6 01:42:12 14
9 EMILY GURNEY BSF JF 6 01:42:42 13
JAMES CALLOW RAF VM 6 rtd
LAUREN AVERY CLM JF 6 rtd
AIDAN STRONG CLM J 6 rtd
BEN COCKRILL CLM JM 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 RICKY WHITE BSF V 7 00:36:54 20 P6
2 ADAM SKIPPINGS CLM J 7 00:36:55 19 P6
3 JOHN CAPON CLM VM 7 00:36:56 18 P6
4 MATT HOW NOR V 7 00:37:37 17 P6
5 MARIA WORRALL CAM VF 9 00:38:22 16 P6
6 MATT TOMLINSON NOR S 7 00:38:39 15 P6
7 SIMEON HALL LBZ VM 7 00:39:43 14
8 TONY PERRY VIK VM 7 00:40:21 13
9 JAMES RICHARDSON RUT V 7 00:42:35
10 DAVID SHIPWAY LBZ VM 7 00:45:09 1 ?D
11 MIKE HEAD CLM V 8 00:45:40 1 ?D
12 EMILY SCOTT BSF JF 7 00:48:33 1 ?D
13 JENNI MOORE NOR SF 7 00:50:52 1 ?D
14 CONNOR SMITH NOR J 7 00:51:46 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MIKE TOOMEY BSF VM 8 00:40:05 20 P7
2 PETE WILLIS CLM V 8 00:40:37 19 P7
3 SEBASTIAN DULAKE CLM JM 9 00:41:11 18 P8
4 BETHANY MORRIS LBZ JF 8 00:41:25 17
5 JENNIE SMALL VIK SF 8 00:41:29 16
6 ZACH TAYLOR NOR J 8 00:42:41 15
7 MARTIN STROUD CLM V 9 00:42:50 14 P8
8 ALEC RIJKS NOR J 8 00:44:28 13
9 ANDREW MILLER LBZ VM 8 00:44:31 12
10 MARY WALKINTON CLM VF 8 00:49:10 1 ?D
11 ADRIAN APPLEWHITE CLM VM 9 00:53:15 1 ?D
12 ALISON LIMENTANI CAM SF 8 01:00:42 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 RUSSEL BREYER IPS VM 9 00:41:49 P8
2 SIMON WIGHTMAN IND SM 9 00:42:11 P8
3 OCTAVIA CHAMBERS BSF VF 9 00:43:16 20 P8
4 OSCAR TOOMEY BSF J 9 00:43:32 19
5 PETER QUIBELL RIC VM 9 00:43:36
6 MOLLY EDE NOR JF 9 00:43:50 18
7 MADISON BICKNELL NOR JF 9 00:44:06 17
8 FRANCESCA DULAKE CLM JF 9 00:44:43 16
9 CHRIS JOHNSON HYM VM 9 00:45:08 15
10 LAURA BURNS VIK JF 9 00:45:19 14
11 HANNAH HOOK LBZ JF 9 00:45:56 13
12 IAN SIMPSON VIK VM 9 00:46:03 12
13 TOBY BOOTH BSF JM 9 00:46:17 11
14 CLARE BURNS VIK VF 9 00:48:28 10
15 IMOGEN HILL CLM JF 9 00:49:41 9
16 NICHOLAS BUNYON CLM SM 9 00:49:45 8
17 AVA MURRAY HYM JF 9 00:50:25 7
18 PENNY GLOVER CAM VF 9 00:50:54 6
19 TANIA MORLEY NOR VF 9 00:51:02 5
20 JUDITH ENGLISH BSF VF 9 00:51:24 4
21 DAVID GURNEY BSF J 9 00:51:40 3
22 ROBIN DROMARD BSF VM 9 00:52:23 2
23 MIKEY LANDOWSKI HYM JM 9 00:53:41 2
24 KERSTIN QUEENEY BSF VF 9 00:53:51 2
25 CLAIRE HULATT VIK VF 9 00:55:03 2
26 JENNY SURCY NOR VF 9 00:55:34 2
27 DEBORAH CAYFORD BSF JF 9 00:55:54 2
28 JACK SKIPPINGS CLM J 9 00:57:28 2
29 HARVEY HAMMOND CLM JM 9 00:57:34 2
30 DONNA MCLUSKIE CAM VF 9 00:59:00 2
31 CATHERINE ROBINSON BSF F 9 01:01:16 2
32 JACKIE RUSSELL CLM VF 9 01:05:31 2
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BILLY HALL NOR JM U12M 00:24:38 20
2 LEWIS ROSS NOR J U12M 00:25:08 19
3 WILLIAM ROWE BSF J U12M 00:25:12 18
4 JAGO TAYLOR NOR J U10M 00:27:04 17
5 ADAM BAKER LBZ JM U12M 00:29:30 16
ADAM VIALS BAD JM U12M dns
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 KATY DIXON LBZ JF U12F 00:24:09 20
2 ALIS ROGHI NOR JF U12F 00:24:36 19
3 LINZI CURTIS LBZ JF U12F 00:26:02 18
4 ROSIE WHITTINGTON BSF JF U10F 00:30:58 17
GRACE ANDERSON NOR JF U12F dns
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER WILKES
ALEXANDER BUNYON
CLM
CLM
S
J
2
4
01:45:44 20
20
2 DYSON PENDLE
ASHLEY NOBBS
NOR
NOR
V
S
3
2
01:45:58 19
19
3 FIONA GRADY
DAVID DUFF
NOR
RAF
VF
V
4
2
01:53:22 18
4 STACEY TERRY
DEAN TERRY
NOR
NOR
F
J
4
4
02:06:50 17
17
JOHN AVERY
STEWART CLARK
CLM
CLM
VM
V
5
4
rtd
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL STENNING
BETHANY GOODLAD
LBZ
LBZ
SM
F
5
5
01:22:53 20
20
2 TIM SCOTT
JAN SKLENAR
NOR
NOR
V
V
4
6
01:23:37 19
19
3 KIERON BLACKBURN
MATT WILKES
CLM
CLM
V
V
5
5
01:24:13 18
18
4 PETER VAUGHAN
ALISON GALLOWAY
CAM
CAM
SM
SF
5
5
01:26:57 17
17
5 DEREK CAMPBELL
STEVE BARRELL
LBZ
LBZ
VM
VM
5
5
01:28:01 16
16
6 KLAUDIA GALUCKA
KATARZYNA JENDRUSINSKA
RIC
RIC
SF
SF
5
5
01:31:07
KERRY DUFF
ALI PENDLE
NOR
NOR
VF
VF
5
5
rtd
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SARAH HANCY
ANDY HARRISON
CLM
CLM
VF
S
6
6
01:27:58 20
20
2 VOLKER AST
MICHAEL NORMAN
INT
CAM
SM
VM
4
8
01:30:21
19
3 ROY DUNFORD
JAN ALEXANDER
NOR
NOR
V
VF
6
6
01:32:12 18
18
4 LUCY ROSS
ANTHONY SPICER
RIC
RIC
VF
VM
7
6
01:34:50
5 MARTIN ASHPOLE
PHILLIP TERRY
NOR
NOR
V
V
7
5
01:36:56 1
1
6 JOHN HARDING
MARK PICKERING
LBZ
LBZ
VM
VM
6
6
01:41:20 1
1
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALICE CLARKSON
PAUL BREAR
CAM
CAM
SF
SM
8
7
00:34:52 20
20
P6
P6
2 TONY BROWN
CORAL DRANE
NOR
NOR
V
VF
7
7
00:38:21 19
19
3 EMMA TAYLOR
PAULA HARRISON
NOR
NOR
F
VF
7
7
00:38:40 18
18
4 ANT WRIGHT
WILL SCOTT
BSF
BSF
V
V
7
7
00:39:04 17
17
5 BRYAN HANDSLEY
ASHLEY TOWNEND
LBZ
LBZ
VM
SM
8
6
00:39:18 16
16
6 MICHAEL COCKERILL
LYNETTE SHAHMORADIAN
RUT
RUT
V
VF
7
7
00:39:59
7 FIONA BARBER
AMANDA MORRIS
LBZ
LBZ
F
VF
7
7
00:40:02 15
15
8 RICHARD SMITH
MARK JAMES
VIK
VIK
VM
VM
7
7
00:43:48 1
1
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK WHITBY
CHAD WHITBY
CAM
CAM
VM
JM
8
8
00:38:53 20
20
P7
P7
2 RICHARD PARROTT
STEFANIE MULLINS
PRA
PRA
VC
VC
7
9
00:39:28
3 NICK TAYLOR
GARY SMITH
NOR
NOR
V
V
8
8
00:39:29 19
19
4 ALEX ARCHER
MAURICE ZOPPELLINI
HYM
HYM
JM
VM
8
8
00:39:54 18
18
5 GRAHAM SIMPKIN
SUSAN SIMPKIN
IND
IND
VM
VF
8
8
00:40:11
6 MICHAEL NEWBERY
SHAUN BOWER
VIK
VIK
VM
VM
7
9
00:41:07 17
17
7 TRACY AVERY
AMANDA CLARK
CLM
CLM
VF
VF
8
8
00:41:34 16
16
8 PAUL SURRAGE
RICHARD BAKER
BSF
BSF
VC
VC
8
8
00:42:52 15
15
9 MALCOLM DUCKWORTH
GARY ALDAM
BSF
BSF
VC
VC
8
8
00:48:37 1
1
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX GREEN
ADAM ASHTON
VIK
VIK
JM
JM
9
9
00:40:22 20
20
P8
P8
2 JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
9
9
00:41:43 19
19
3 ELOISE ROGHI
HANNAH KINGSLAND
NOR
NOR
JF
JF
9
9
00:43:19 18
18
4 ENA BLACKBURN
LYN BUNYON
CLM
CLM
VF
VF
9
9
00:44:26 17
17
5 MOLLY SILLETOE
HANNAH BROWN
LBZ
LBZ
F
JF
9
9
00:45:58 16
16
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:42:43.97
P to Div 2 01:50:43.45
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:22:13.80
P to Div 4 01:27:49.92
P to Div 5 01:33:22.04
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:36:47.41
P to Div 6 00:38:58.28
P to Div 7 00:41:10.72
P to Div 8 00:43:21.59
P/D divs 3 & 3_4 K2
P/D Time
P to Div 2 01:42:43.97
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:16:41.68
P to Div 4 01:22:13.80
P to Div 5 01:27:49.92
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:35:47.41
P to Div 7 00:38:58.28
P to Div 8 00:41:10.72