Results Camel

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK RESSEL EXE V 1 01:17:58 20
2 CONNOR PETERS FOY S 2 01:17:59 19 P1
3 JAMES KING FOX S 1 01:21:46
4 JAMES ESCOTT BOA S 2 01:25:26 18
5 MICHAEL SOUTHEY FOY S 2 01:25:27 17
6 SIMON GARBETT TRU V 2 01:26:06 1
7 JAMIE PIPER EXE V 3 01:29:11 1
RYAN PEARCE FOY S 2 rtd
ALEX GREAVES RLS J 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM PENSON EXE S 4 00:58:20 20 P3
2 TRISH DAVEY EXE VF 4 01:01:43 19
3 JAMES ASSER FOY V 4 01:03:00 18
4 HELEN TAYLOR RIC F 4 01:03:08
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID MOORE TAM S 5 01:02:20 20 P4
2 TIM CROSSWOOD TAM V 5 01:03:07 19
3 MARTYN COLLINGE FOY V 5 01:03:48 18
4 GARY PARTRIDGE TRU V 5 01:04:51 17
5 BRIAN GREENAWAY FOY V 5 01:04:57 16
6 RICHARD WALKER TAM V 5 01:07:04 15
7 JOHN PAYNE EXE V 5 01:07:16 14
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID MATTHEWS TAM S 6 01:06:59 20 P5
2 TOM HAMMON TRU V 6 01:07:03 19 P5
3 CHRISTOPHER PEASE TRU V 6 01:07:05 18 P5
4 JAMES DRAGE TRU JM 6 01:08:06 17
5 CHRIS STEER RNK SM 7 01:10:36 P6
6 AUBIN DE GRUCHY TRU V 6 01:10:42 16
6 ALLY MARTIN FOY VF 6 01:10:42 16
8 ANITA SEAFORD RDG VF 6 01:16:19 ?D
9 TOM CUNNINGHAM BUD VM 7 01:19:10 1 ?D
KEVIN PEARCE FOY V 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE GREEN BRI V 7 00:31:49 20 P6
2 ISAAC JADAV TRU J 7 00:32:42 19
3 PAUL ROSE TAM V 7 00:32:52 18
4 JESSICA SURRIDGE WYC JF 8 00:33:07 17 P7
5 CHLOE DOBBS FOY JF 7 00:34:50 16
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BENJAMIN CABRERA TRU J 8 00:32:57 20 P7
2 OCTAVIA CHAMBERS BSF VF 8 00:33:11 P7
3 SIMON ANDREWS FOY VM 8 00:33:16 19 P7
4 MARK PETERS FOY VC 8 00:36:05 18
5 EDWARD THOMASSON TAM V 8 00:37:11 17
6 CLAIRE PERRY TRU F 8 00:38:07 16
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW BRUNYEE TRU JM 9 00:36:40 20
2 OSCAR PARTRIDGE TRU J U12M 00:37:23 19
3 DERRY WHITEHEAD GLO V 9 00:38:35 18
4 MAX CLARKE TRU J U10M 00:42:52 17
5 IAIN PATRICK FOY SM 9 00:44:11 16
6 CHRIS SILLITOE TAM V 9 00:45:59 15
7 JAMIE PARTRIDGE TRU J 9 00:53:24 14
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLIE ALLEN DEV J U12M 00:24:34 20
2 FINLAY ROBERTS TRU J U12M 00:24:42 19
3 DILLON WILTON FOY JM U12M 00:27:54 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIVER PANNELL FOY JM U10M 00:26:27 20
2 ARRAN PANNELL FOY JM U10M 00:27:35 19
3 FREDDIE HEARD EXE J U10M 00:32:39 18
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ZABRINA WATTS TRU JF U10F 00:29:01 20
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TRISTRAM TURNER
PETER MAYCOCK
BRI
SUT
S
V
2
2
01:19:52 20
20
2 BRONTE HOLDEN
DANIEL PALMER
FOY
FOY
JF
J
4
2
01:20:38 19
19
3 STEVEN RILEY
MATT COLLINGE
FOY
FOY
S
J
2
4
01:21:49 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 THOMAS STEER
HARRY GILBERT
TRU
TRU
J
S
5
5
01:00:22 20
20
2 TOM CLOW
JACK DUCKITT
RNK
RNK
V
V
6
6
01:00:56
P5
P5
3 RICHARD WARD
WILLIAM SHARPE
EXE
EXE
V
V
5
5
01:01:02 19
19
4 ALICE BRAY
ANNABELL HOSKING
TRU
TRU
JF
F
6
6
01:01:46 18
18
P5
P5
ANDY ALLEN
PETER CLARKE
DEV
DEV
V
V
6
6
rtd
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA RILEY
CAITLIN IRWIN
FOY
FOY
F
JF
7
7
00:31:49 20
20
2 DAVE FIRMAN
MITCH BARCLAY
EXE
EXE
V
VM
7
7
00:32:18 19
19
3 CASSIE BYERS
PAUL POSTILL
TRU
TRU
F
V
7
7
00:32:28 18
18
4 ANN CRISPIN
MIKE CRISPIN
EXE
EXE
VF
V
7
7
00:32:29 17
17
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SOPHIE WATTS
LUCY PERRY
TRU
TRU
JF
JF
U12F
U12F
00:36:21 20
20
2 HELEN ROSSER
HAZEL WALKER
TAM
TAM
F
VF
8
8
00:36:58 19
19
3 TOM WATTS
CHARLES SCULLY
TRU
TRU
S
VM
8
9
00:38:20 18
18
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 00:59:29.11
P to Div 4 01:03:32.26
P to Div 5 01:07:32.52
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:30:01.11
P to Div 6 00:31:47.89
P to Div 7 00:33:35.95
P to Div 8 00:35:22.73
P/D divs 3 & 3_4 K2
P/D Time
P to Div 2 00:00:00.00
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 00:55:28.86
P to Div 4 00:59:29.11
P to Div 5 01:03:32.26
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:29:01.11
P to Div 7 00:31:47.89
P to Div 8 00:33:35.95
Club points
Club Points Overall
Truro CC 231 10
Fowey River CC 223 9
Exeter CC 184 8
Tamar Valley Nomads 162 7
Bristol CC 40 6
Sutton Bingham and District CC 20 5
Bradford on Avon CC 18 4
Gloucester Canoe Club 18 4
Wiltshire Youth CC 17 2
Bude CC 1 1
Lightning points
Club Points
Fowey River CC 57
Truro CC 39
Devizes CC 20
Exeter CC 18