Results Loch Lubnaig

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SEAN REDMOND LGW S 1 01:12:20
2 ALAN TORDOFF IND V 2 01:14:45
3 FINN CADELL LGW J 3 01:16:50
4 CALUM URQUHART NAI V 3 01:16:51 20
5 TOM DAWSON FOX S 3 01:16:53
6 GILBERT SPEIRS IND V 3 01:18:06
ANDREW MORTON KIR V 3 dns
KENNY FRASER IND V 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FRASER GORMAL GLW VM 4 00:50:02
2 BEN GALLACHER FOR J 4 00:50:26 20
3 ROBERT KERR SKR J 4 00:50:30
4 DEREK MARSHALL LGW V 4 00:55:18 ?D
5 DONALD GARDNER LGW V 4 00:55:32 ?D
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA BROCKWAY LGW JF 5 00:50:29 P4
2 DEBORAH KERR SKR JF 5 00:51:24 P4
3 AMY REDMOND LGW JF 5 00:51:25 P4
4 JASON TOOVEY LGW V 5 00:55:59
5 RACHEL SYME KIR JF 5 00:58:14 20
6 URSULA MACKINTOSH KIR VF 5 00:58:44 19
EMILY ALLEN FOX F 5 rtd
ALAN MACKINTOSH KIR V 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX SIELICKI FOR J 6 00:58:15 20
2 JACK BROCKWAY LGW J 6 01:02:04
3 SANDY BELL KIR V 6 01:02:40 19
4 MICHAEL YEOMANS KIR V 6 01:04:21 1 ?D
BRIAN CHAPMAN KIR V 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SKYE CADELL LGW JF 7 00:34:25
2 ROSS URQUHART NAI J 7 00:35:12 20
3 DAVID WOODCOCK BAN V 7 00:36:11
4 BRUCE LEPLEY KIR VM 7 00:36:19 19
5 ALAN HENDERSON KIR V 7 00:37:31 18
6 EDUARDO FERNANDEZ LGW S 7 00:39:44
7 LEXIE WHITE BSF JF 7 00:40:01
8 ROSS PEARTON HEM VC 7 00:40:18
9 JOHN LEWIS LGW V 7 00:40:32
10 CHARLIE SNEDDEN KIR V 7 00:41:10 17
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GEORGE PENNYCOOK LGW J 8 00:35:10
2 CECILE REDMOND LGW VF 8 00:38:24
3 RAVEN CAIRA KIR JF 8 00:39:39 20
4 RACHAEL MURRAY KIR JF 8 00:41:27 19
MIKE BROCKWAY LGW V 8 rtd
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MURDO WHITE BSF J 9 00:41:12
2 FIONA DENVIR FOR JC 9 00:45:12 20
3 RYAN MCDONALD GLW J 9 00:45:21
COLIN FERGUSON GLW JM 9 rtd
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TONY THOMAS GLW J U12M 00:21:32 20
2 MAX LANDWEHS-TRAXLER GLW JM U12M 00:21:41 19
3 MATT FISHER GLW J U12M 00:26:01 18
4 EDWARD DONNELLY GLW J U12M 00:26:19 17
5 AIDAN MALCOLM-GOURLEY GLW J U12M 00:28:15 16
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CLAIRE DENVIR NMC JF U12F 00:22:50 20
2 APRIL CHAPMAN KIR JF U12F 00:23:10 19
3 GRACIE GORMAL GLW JF U12F 00:24:59 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIWIER BARTUSIK FOR J U10M 00:19:40 20
2 FINDLAY LEWIS LGW J U10M 00:20:14 19
3 WILLIAM BARTUSIK FOR J U10M 00:23:10 18
4 JOE GORMAL GLW J U10M 00:23:37 17
5 WILL STEVELY NMC J U10M 00:24:19 16
6 SAM STEVELY NMC J U10M 00:25:09 15
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HANNAH TOOVEY LGW JF U10F 00:23:56 20
2 HANNA MALCOLM-GOURLEY GLW JF U10F 00:33:31 19
3 NAOMI FISHER GLW JF U10F 00:33:40 18
4 EILIDH WHITE BSF JF U10F 00:34:03 17
5 RHIANNON WILLIAMS KIR JF U10F 00:36:42 16
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 00:50:00.02
P to Div 4 00:53:24.41
P to Div 5 00:56:46.35
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:34:31.86
P to Div 6 00:36:34.69
P to Div 7 00:38:39.00
P to Div 8 00:40:41.83
P/D divs 3 & 3_4 K2
P/D Time
P to Div 2 00:00:00.00
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 00:46:38.08
P to Div 4 00:50:00.02
P to Div 5 00:53:24.41
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:33:31.86
P to Div 7 00:36:34.69
P to Div 8 00:38:39.00
Club points
Club Points Overall
Kirkcaldy CC 152 10
Forth CC 60 9
Nairn CC 40 8
Lightning points
Club Points
Glasgow Kayak Club 162
North Merchiston 51
Linlithgow 39
Forth CC 38
Kirkcaldy CC 35
Bishops Stortford CC 17