Results Norwich Hasler 2015

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DECLAN STRONG CLM J 2 01:28:56 20
2 SEAN MCCARTHY LEA S 2 01:28:58 19
3 MARK WILKES CLM S 1 01:31:19 18
4 JOSH YOUNG BSF S 2 01:34:02 17
5 OLIVER RIX NOR S 2 01:37:09 16
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DYSON PENDLE NOR V 3 01:36:05 20
2 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 3 01:36:20 19
3 JAMES WALKINTON CLM S 3 01:36:24 18
4 IAN HAYWARD NOR V 3 01:36:31 17
5 MELVIN SWALLOW CHE V 3 01:37:03
6 JAMES SMITHSON RLS J 3 01:38:49
7 ROBERT BARKWAY BPS JM 3 01:45:24 16
MATTHEW HAYWARD NOR J 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW LODGE NOR S 4 01:07:27 20
2 LUKE THURSBY NOR J 4 01:07:33 19
3 PAUL PLUMMER LBZ V 4 01:09:09 18
4 DEAN WILLIAMS CLM V 4 01:09:10 17
5 DEAN TERRY NOR J 4 01:09:27 16
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 THOMAS PICKERING LBZ J 5 01:08:35 20 P4
2 LAURA WARBRICK BSF F 5 01:08:37 19 P4
3 ALISON GALLOWAY CAM F 5 01:10:02 18
4 JAN SKLENAR NOR V 5 01:10:52 17
5 ALEX MCINTYRE CLM J 5 01:10:55 16
6 KEVIN WARBRICK BSF V 5 01:12:10 15
7 RACHEL ORENSTEIN CLM JF 5 01:13:20 14
8 ROBBIE WINDSOR BSF V 5 01:13:40 13
9 GEORGE BARRETT-HAGUE KIM J 5 01:13:42 12
10 RYAN TAYLOR CAM S 5 01:14:21 11
11 NATHAN TOZER WEY S 5 01:15:22
12 DAVID GLOVER CAM V 5 01:16:28 10
HEIDI WHITE BSF F 5 rtd
ADAM SKIPPINGS CLM J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE RUST IND SM 6 01:09:00 P4
2 JIM RIJKS NOR S 6 01:11:25 20 P5
3 RICKY WHITE BSF V 6 01:13:24 19 P5
4 LAUREN AVERY CLM JF 6 01:14:42 18
5 PAUL CREAVIN CLM V 6 01:17:10 17
6 ADRIAN CURTIS LBZ V 6 01:18:07 16
7 CLIVE SAVORY VIK V 6 01:20:12 15
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AUDRIUS RADAVICIUS NOR SM 7 00:34:09 20 P6
2 BETHANY MORRIS LBZ JF 7 00:34:12 19 P6
3 TONY PERRY VIK V 7 00:34:37 18
4 GARY SMITH NOR V 7 00:35:01 17
5 ALEC RIJKS NOR J 7 00:35:04 16
6 ADRIAN APPLEWHITE CLM V 7 00:35:12 15
7 MIKE TOOMEY BSF V 7 00:35:14 14
8 PETE WILLIS CLM V 7 00:35:20 13
9 GRACE BARKWAY BPS JF 7 00:35:38 12
10 TONY BROWN NOR V 7 00:35:46 11
11 SIMEON HALL LBZ V 7 00:35:59 10
12 MICHAEL NEWBERY VIK V 7 00:36:27 9
13 CONNOR SMITH NOR J 7 00:36:34 8
14 CHRIS JOHNSON BAN V 7 00:37:32
15 FRANCESCA DULAKE CLM JF 7 00:38:43 1 ?D
16 PAULA HARRISON NOR VF 7 00:38:55 1 ?D
17 MIKE HARRISON NOR V 7 00:41:28 1 ?D
18 IAN WILSON CLM V 7 00:47:28 1 ?D
NIGEL DIXON LBZ V 7 dns
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 RUSSEL BREYER IPS V 8 00:36:02 P7
2 MAX PICKERING LBZ J 8 00:36:59 20
3 MARTIN STROUD CLM V 8 00:37:02 19
4 MADISON BICKNELL NOR JF 8 00:37:17 18
4 MOLLY EDE NOR JF 8 00:37:17 18
6 DAVID SHIPWAY LBZ V 8 00:37:18 16
7 IAN SIMPSON VIK V 8 00:37:34 15
8 MICHAEL NORMAN CAM V 8 00:39:27 14
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROWAN COPLAND NOR 9 9 00:35:07 P7
2 LEE MORGAN RAF SM 9 00:35:30 P7
3 TOBY BOOTH BSF J 9 00:36:40 20 P8
4 OSCAR TOOMEY BSF J 9 00:36:52 19 P8
5 MARK BRECKELS NOR M 9 00:39:05 18
6 JONATHAN PIRMUHAMEDOV CLM J 9 00:39:06 17
7 ENA BLACKBURN CLM VF 9 00:39:20 16
8 ANDREA HINKOVA NOR F 9 00:39:35 15
9 JACK SKIPPINGS CLM J U12M 00:39:43 14
10 AMY BARKER NOR JF 9 00:39:46 13
11 IMOGEN CREAVIN CLM JF 9 00:40:28 12
12 PENNY GLOVER CAM VF 9 00:42:00 11
13 HARVEY HAMMOND CLM J 9 00:42:38 10
14 TANIA MORLEY NOR VF 9 00:43:28 9
15 CHRIS GROVES NOR SM 9 00:43:35 8
16 ROBIN DROMARD BSF V 9 00:44:00 7
17 EMILY MATTHEWS CLM JF 9 00:44:53 6
18 CHRISTIAN BOSWELL NOR M 9 00:45:22 5
19 CATHERINE ROBINSON BSF F 9 00:45:53 4
20 JENNY SUREY NOR VF 9 00:46:25 3
21 DEBORAH CAYFORD BSF JF 9 00:47:25 2
22 GRAHAM UNDERHILL CLM VM 9 00:48:08 2
23 BRIAN MCKINNEY NOR V 9 00:52:07 2
24 CALLUM RANDALL NOR M 9 00:52:57 2
25 LINDSAY BARKER NOR VF 9 00:55:26 2
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL SKLENAR NOR J U12M 00:20:20 20
2 BEN WANT NOR JM U12M 00:20:39 19
3 KIERAN SMITH NOR J U12M 00:21:40 18
4 BILLY HALL NOR J U12M 00:22:41 17
5 LEWIS ROSS NOR J U12M 00:23:03 16
6 CONNOR HIGGINS BSF J U12M 00:25:43 15
7 SAM BRIGGS NOR J U12M 00:28:05 14
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA SMITHSON RLS JF U12F 00:20:26 20
2 KATY DIXON LBZ JF U12F 00:20:30 19
3 ALIS ROGHI NOR JF U12F 00:20:51 18
4 GRACE ANDERSON NOR JF U12F 00:22:03 17
5 SOFIA GROVES NOR JF U12F 00:22:36 16
6 LINZI CURTIS LBZ JF U12F 00:23:42 15
7 KITTY TAYLOR NOR JF U12F 00:26:12 14
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAGO TAYLOR NOR J U10M 00:24:30 20
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDITH DUFFIELD NOR JF U10F 00:23:46 20
Div3_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FIONA GRADY
ALAN EPPS
NOR
NOR
VF
V
4
4
01:35:11 20
20
2 JOHN AVERY
STEWART CLARK
CLM
CLM
V
V
4
4
01:35:13 19
19
3 CHARLOTTE ELLIS
PAUL STENNING
LBZ
LBZ
F
S
4
4
01:41:05 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDREW ROSS
GAVIN RIX
NOR
NOR
V
V
5
5
01:06:10 20
20
2 KIERON BLACKBURN
MARK DEVILLE
CLM
CLM
V
V
5
5
01:06:18 19
19
3 DEREK CAMPBELL
STEVE BARRELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:06:47 18
18
4 TIM SCOTT
SIOBHAN ROWE
NOR
NOR
V
VF
4
6
01:06:52 17
17
5 MIKE WALSH
MATT HOW
NOR
NOR
V
V
5
6
01:07:41 16
16
6 CAROLINE BANSON
JULIE HICKS
NOR
NOR
F
VF
6
5
01:09:02 15
15
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SARAH HANCY
ANDY HARRISON
CLM
CLM
VF
S
6
6
01:08:18 20
20
P5
P5
2 MARTIN ASHPOLE
ALI PENDLE
NOR
NOR
V
VF
7
5
01:08:25 19
19
P5
 
3 JAN ALEXANDER
ROY DUNFORD
NOR
NOR
VF
V
6
6
01:08:51 18
18
P5
P5
4 JOHN HARDING
MARK PICKERING
LBZ
LBZ
V
V
6
6
01:16:20 17
17
5 KELLY BARKWAY
PHILLIP NELSON
BPS
BPS
VF
VM
7
6
01:17:05 16
16
6 LEAH FALLTRICK
CORAL DRANE
CLM
NOR
F
VF
6
7
01:18:45 15
15
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ASHLEY TOWNEND
BRYAN HANDSLEY
LBZ
LBZ
S
V
6
8
00:32:15 20
20
 
P6
2 STEFANIE MULLINS
RICHARD PARROTT
PRA
PRA
VC
V
9
7
00:33:00
P7
 
3 FIONA BARBER
AMANDA MORRIS
LBZ
LBZ
F
VF
7
7
00:33:17 19
19
4 NICK TAYLOR
JENNI MOORE
NOR
NOR
V
F
7
7
00:35:12 18
18
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX GREEN
ADAM ASHTON
VIK
VIK
J
J
8
8
00:34:08 20
20
P7
P7
2 TRACY AVERY
JACKIE RUSSELL
CLM
CLM
F
VF
8
9
00:35:26 19
19
3 PAUL SURRAGE
RICHARD BAKER
BSF
BSF
V
V
8
8
00:36:51 18
18
4 MEGAN WILCOX
KATY WALKER
NOR
NOR
JF
F
8
9
00:37:15 17
17
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IAN ABRAMS
CARLEY PEASE
BSF
BSF
VM
SF
9
9
00:35:33 20
20
P8
P8
2 JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
9
9
00:36:01 19
19
P8
P8
3 HANNAH KINGSLAND
ELOISE ROGHI
NOR
NOR
JF
JF
9
9
00:38:09 18
18
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:26:31.45
P to Div 2 01:33:15.29
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:05:11.89
P to Div 4 01:09:38.40
P to Div 5 01:14:01.73
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:32:26.48
P to Div 6 00:34:21.88
P to Div 7 00:36:18.67
P to Div 8 00:38:14.07
P/D divs 3 & 3_4 K2
P/D Time
P to Div 2 01:26:31.45
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:00:48.56
P to Div 4 01:05:11.89
P to Div 5 01:09:38.40
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:31:26.48
P to Div 7 00:34:21.88
P to Div 8 00:36:18.67
Club points
Club Points Overall
Norwich CC 235 10
Chelmsford CC 230 9
Leighton Buzzard CC 227 8
Bishops Stortford CC 223 7
Viking KC 97 6
Cambridge CC 64 5
Broadland Paddle Sport 60 4
Leaside CC 19 3
Kimbolton School CC 12 2
Lightning points
Club Points
Norwich CC 209
Leighton Buzzard CC 34
Royal Leamington Spa CC 20
Bishops Stortford CC 15