Results Bedford Marathon 2018

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN HAYES LBZ SMK 1 01:38:47 20
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANNY BEAZLEY BSF VMK 2 01:38:50 20
2 WILLIAM STROUD CLM SMK 2 01:38:54 19
3 ASHLEY NOBBS NOR SMK 2 01:42:57 18
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DEAN TERRY NOR SMK 3 01:42:03 20 P2
2 JOE SPENCER CLM SMK 3 01:44:04 19
3 MIKE MARTIN LBZ VMK 3 01:44:06 18
4 PIRAN SHELLEY CAM VMK 3 01:49:04 17
5 KAI WOHLFAHRT CAM SMK 3 01:50:12 16
6 MATTHEW LODGE NOR SMK 3 01:54:41 15 ?D
7 BRONTE HOLDEN FOY JFK 3 01:54:43 ?D
ROLF OVERVLIET ELM VMK 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADAM BEAUMONT BAD SMK 4 01:05:29 20 P3
2 BEN WANT NOR JMK 4 01:06:17 19 P3
3 MATTHEW MILLS BSF SMK 4 01:08:11 18
4 ASHLEY TOWNEND LBZ SMK 4 01:10:28 17
5 CHRISTIAN WEHRENFENNIG CAM SMK 4 01:10:47 16
6 THOMAS O'HARA VIK JMK 4 01:10:52 15
7 DANIEL MARCH CLM JMK 4 01:11:21 14
8 CHRIS SZE BSF VMK 4 01:13:46 13
9 JOHN AVERY CLM VMK 4 01:15:28 12 ?D
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EUAN CATON BSF JMK 5 01:10:00 20 P4
2 ANDY PAYNE CAM VMK 5 01:12:06 19 P4
3 SEBASTIAN TIDESWELL CAM JMK 5 01:13:43 18
4 COLIN BRUNSTING CAM JMK 5 01:14:30 17
5 JONATHON WALL CAM SMK 5 01:15:56 16
6 TONY RUNNEGAR VIK VMK 5 01:16:43 15
7 RUSSEL BREYER IPS VMK 5 01:18:56 14 ?D
8 TONY PERRY VIK VMK 5 01:19:53 13 ?D
9 CHRISTOPHER SHARP NOR VMK 5 01:21:15 1 ?D
RUPERT TIDESWELL CAM JMK 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUCY WALKER NOR JFK 6 01:16:12 20 P5
2 MITCHELL TAMBLIN NOR JMK 6 01:18:27 19
3 JACK SKIPPINGS CLM JMK 6 01:18:29 18
4 CHRIS BLACKMORE CLM JMK 6 01:18:53 17
5 DAVID GLOVER CAM VMK 6 01:20:19 16
6 ALI KABEER WOK JMK 6 01:20:50
7 JOE RICHARDS NOR JMK 6 01:23:00 15
7 TOBIAS MCCREADY BAD JMK 6 01:23:00 15
9 KATY DIXON LBZ JFK 6 01:23:50 13 ?D
10 BRIAN MCKINNEY NOR VMK 6 01:25:38 12 ?D
CONNOR HIGGINS BSF JMK 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMANDA BUNDGAARD CAM SFK 7 00:40:19 20 P6
2 NEIL BOAST BSF VMK 7 00:41:41 19 P6
3 LOUIS JACQ CAM JMK 7 00:41:50 18 P6
4 WILLIAM MINTER LBZ JMK 7 00:42:19 17 P6
5 EUGENE KOKORIN BSF VMK 7 00:42:42 16
6 EMILY WATERS CAM SFK 7 00:43:47 15
7 BEN STRATFORD LBZ JMK 7 00:43:56 14
8 MALCOLM DUCKWORTH BSF VMK 7 00:44:17 13
9 JAGO TAYLOR NOR JMK 7 00:44:52 12
10 MELANIE BENNETT BSF SFK 7 00:45:02 11
11 IAN SIMPSON VIK VMK 7 00:45:12 10
12 THOMAS WALKER NOR SMK 7 00:45:22 9
13 ANDREW JUDD NOR SMK 7 00:45:26 8
14 KEVIN BLAKEY IPS VMK 7 00:45:30 7
15 JEREMY STRATFORD LBZ VMK 7 00:45:40 6 ?D
16 JONATHON HARVEY LBZ VMK 7 00:46:56 5 ?D
17 JUDITH ENGLISH BSF VFK 7 00:47:47 1 ?D
18 CHRIS GROVES NOR SMK 7 00:51:00 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES BLACK VIK VMK 8 00:43:07 20 P7
2 BRENNAN ROBINSON CAM SMK 8 00:44:58 19 P7
3 ANGELA FLIGHT BAD SFK 8 00:45:20 18
4 JAMIE MCADAM HYM JMK 8 00:45:40 17
5 IMOGEN HUNTER CAM JFK 8 00:47:15 16
6 MADELEINE OASTLER CLM JFK 8 00:47:53 15
7 TOM SHARP HYM JMK 8 00:50:48 1
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK ANDREWS VIK JMK 9 00:48:05 20
2 NATHANIEL FULLER CLM JMK 9 00:48:29 19
3 ILIRIAN BUSHI HYM JMK 9 00:49:10 18
4 CHARLIE FROST NOR SFK 9 00:49:59 17
5 PENNY GLOVER CAM VFK 9 00:50:01 16
6 JO DAVIS NOR SFK 9 00:50:44 15
7 MARTIN FRAMPTON LBZ VMK 9 00:50:50 14
8 ANNA THISTLEWOOD NOR VFK 9 00:51:05 13
9 CLAIRE HULATT VIK VFK 9 00:52:30 12
10 MEGAN SMITH CLM JFK 9 00:52:49 11
11 MEGAN DAVIS NOR JFK 9 00:53:17 10
12 PAUL MURPHY LBZ VMK 9 00:53:29 9
13 CATHERINE ROBINSON BSF SFK 9 00:55:49 8
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK RAYMENT LBZ JMK U12M 00:18:58 20
2 AARON DE SILVA HYM JMK U12M 00:19:48 19
3 JAKE SHARP HYM JMK U12M 00:20:58 18
4 SONNY WOODALL LBZ JMK U12M 00:21:58 17
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ELLIE-MAE BENNETT LBZ JFK U12F 00:18:55 20
2 MAGGIE RAE LBZ JFK U12F 00:19:00 19
3 KAYLEIGH DIXON LBZ JFK U12F 00:21:00 18
4 NAOMI FULLER CLM JFK U12F 00:21:48 17
5 GEMMA BEAZLEY BSF JFK U12F 00:23:48 16
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN FRAMPTON LBZ JMK U10M 00:22:40 20
2 CALLY DE SILVA HYM JMK U10M 00:26:27 19
3 COEN DODSON VIK JMK U10M 00:27:49 18
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIENA STOKES VIK JFK U10F 00:20:40 20
2 SKYE DODSON VIK JFK U10F 00:23:10 19
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEXANDER BUNYON
JOE FITZPATRICK
CLM
CLM
SMK
SMK
2
2
01:37:38 20
20
Div3_3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL BREAR
ALICE CLARKSON
CAM
CAM
SMK
SFK
3
3
01:42:28 20
20
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SCOTT LEBLANCHE
ALMIR BALLA
BAD
BAD
SMK
VMK
4
4
01:04:03 20
20
2 PETER 2 CLARKE
CERIDWEN SALISBURY
CAM
CAM
VMK
SFK
4
4
01:04:27 19
19
3 DEAN WILLIAMS
STEWART CLARK
CLM
CLM
VMK
VMK
4
4
01:06:11 18
18
4 PAUL STENNING
JODIE BARRELL
LBZ
LBZ
VMK
SFK
4
4
01:06:13 17
17
5 ANDREW ROSS
FIONA GRADY
NOR
NOR
VMK
VFK
4
4
01:07:28 16
16
6 SOFIA GROVES
GRACE ANDERSON
NOR
NOR
JFK
JFK
5
4
01:08:26 15
15
7 RYAN TAYLOR
PETER VAUGHAN
CAM
CAM
SMK
SMK
4
5
01:09:10 14
14
8 NANETTE NORTH
LUCIA VALLE
CAM
CAM
SFK
SFK
4
4
01:09:11 13
13
9 STACEY TERRY
CHARLOTTE ELLIS
NOR
LBZ
SFK
SFK
4
5
01:09:37 12
12
10 OCTAVIA ABBOTT
TIM BEAVER
BSF
BSF
VFK
VMK
4
4
01:11:21 1
1
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CAROLINE BANSON
JULIE HICKS
NOR
NOR
VFK
VFK
5
5
01:11:05 20
20
2 MIKE WALSH
JAMES CALLOW
NOR
RAF
VMK
VMK
5
5
01:11:20 19
3 HOLLY MOBBS
SOPHIE PARKER
WEY
CLM
SFK
SFK
6
4
01:11:25
18
4 MIKE PANRUCKER
IAN ABRAMS
BSF
BSF
VMK
VMK
4
6
01:12:37 17
17
5 SARAH HANCY
MARTIN STROUD
CLM
CLM
VFK
VMK
5
5
01:12:39 16
16
6 REGINALD ELLIOTT
STEVE BARRELL
LBZ
LBZ
VMK
VMK
5
5
01:14:07 15
15
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MEGAN WILCOX
GAVIN RIX
NOR
NOR
SMK
VMK
6
6
01:12:52 20
20
2 DANIEL GRIFFITHS
PETE WILLIS
CLM
CLM
SMK
VMK
6
6
01:13:01 19
19
3 AMANDA MORRIS
BRYAN HANDSLEY
LBZ
LBZ
VFK
VMK
6
6
01:16:19 18
18
4 PAULA HARRISON
EMMA TAYLOR
NOR
NOR
VFK
SFK
6
6
01:16:34 17
17
5 ADAM KEAR
CHARLES TOOSEY
LBZ
LBZ
VMK
VMK
6
6
01:18:55 16
16
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WIM BRUNSTING
WILLIAM KERSLAKE
CAM
CAM
VMK
SMK
7
7
00:40:09 20
20
2 ANT WRIGHT
KERSTIN QUEENEY
BSF
BSF
VMK
VFK
6
9
00:40:20 19
19
3 JENNI MOORE
MIKE HARRISON
NOR
NOR
VFK
VMK
7
7
00:40:45 18
18
4 MANDY HUSSEY
FIONA BARBER
LBZ
LBZ
VFK
VFK
8
7
00:41:24 17
17
P7
 
5 JEFFREY BRENDENKAMP
CHARLOTTE CREAMER
LBZ
LBZ
VMK
SFK
8
6
00:42:08 16
16
6 TRACY AVERY
AMANDA CLARK
CLM
CLM
SFK
VFK
7
7
00:42:10 15
15
7 NATHAN LAMBERT
ANNE LAMBERT
BSF
BSF
VMK
VFK
7
7
00:42:25 14
14
8 TONY GARSTANG
SHARON GARSTANG
IPS
IPS
VMK
VFK
6
9
00:43:21 13
13
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLOTTE THISTLEWOOD
ABEY DAVIS
NOR
NOR
JFK
JFK
7
9
00:41:21 20
20
 
P8
2 CHRIS JOHNSON
ALEX SCOTT
HYM
HYM
VMK
SMK
8
8
00:42:40 19
19
3 DAVID CAYFORD
JACQUELINE CAYFORD
BSF
BSF
VMK
VFK
8
8
00:43:28 18
18
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK JAMES
CHARLES SMITH
VIK
VIK
VMC
VMC
9
9
00:46:24 20
20
2 CORLEIGH DODSON
MADISON STOKES
VIK
VIK
JFK
JFK
9
9
00:47:10 19
19
3 ALBERT HICKS
ANDREW HICKS
NOR
NOR
SMC
VMC
9
9
00:47:20 18
18
4 SHAUN BOWER
AMY CRAIG
VIK
VIK
VMK
SFK
9
9
00:47:42 17
17
U12 MiniK2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAGGIE RAE
ELLIE-MAE BENNETT
LBZ
LBZ
JFK
JFK
U12F
U12F
00:17:20 20
20
2 KAYLEIGH DIXON
JACK RAYMENT
LBZ
LBZ
JFK
JMK
U12F
U12M
00:18:12 19
19
3 JAKE SHARP
AARON DE SILVA
HYM
HYM
JMK
JMK
U12M
U12M
00:18:20 18
18
4 BEN FRAMPTON
SONNY WOODALL
LBZ
LBZ
JMK
JMK
U10M
U12M
00:30:50 17
17
P divs 1, 2 & 3 K1
Promotions Time
P to Div 1
P to Div 2
P divs 4, 5 & 6 K1
Promotions Time
P to Div 3 01:08:20.63
P to Div 4 01:12:59.99
P to Div 5 01:17:36.02
P divs 7, 8 & 9 K1
Promotions Time
P to Div 5 00:40:17.65
P to Div 6 00:42:40.99
P to Div 7 00:45:06.05
P to Div 8 00:47:29.38
D divs 1, 2 & 3 K1
Demotions Time
D to Div 2
D to Div 3
D to Div 4
D divs 4, 5 & 6 K1
Demotions Time
D to Div 5 01:13:53.20
D to Div 6 01:18:32.56
D to Div 7 01:23:08.60
D div 7 K1
Demotions Time
D to Div 8 00:45:33.68
P divs 4, 5 & 6 K2
Promotions Time
P to Div 3 01:03:44.59
P to Div 4 01:08:20.63
P to Div 5 01:12:59.99
P divs 7, 8 & 9 K2
Promotions Time
P to Div 6 00:39:17.65
P to Div 7 00:42:40.99
P to Div 8 00:45:06.05