Results Glasgow Green 16

Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM DAWSON FOX S 3 01:23:57
2 GILBERT SPEIRS KIR V 3 01:24:21
3 CALLUM GINGELL BOA JM 3 01:25:32
4 KENNY FRASER IND V 3 01:25:36
5 CALUM URQUHART NAI V 3 01:25:40
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIMON DEAN LGW SM 4 00:57:48 20
2 MATTHEW KOWAL LGW J 4 00:58:48 19
3 DEREK MARSHALL LGW V 4 01:00:42 18
4 DONALD GARDNER LGW V 4 01:01:34 17
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX SIELICKI FOR J 5 00:57:46 P4
2 JASON TOOVEY LGW V 5 01:01:32 20 P4
3 KEVIN LOCKE BORDERS CANOE & KAYAK CLUB VM 5 01:01:38 P4
4 CALUM MCANDIE KIR J 5 01:01:48
5 JOHN LEWIS LGW V 5 01:02:24 19
6 MARGARET CHAPMAN KIR VF 5 01:04:04
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LIZELLE KEMP BORDERS CANOE & KAYAK CLUB VF 6 01:02:04 P5
2 BRIAN CHAPMAN KIR V 6 01:08:36
3 MORGAN SERPELL KIR J 6 01:10:46
4 LEXIE WHITE BSF JF 6 01:12:38
5 MICHAEL YEOMANS KIR V 6 01:12:43
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDUARDO FERNANDEZ LGW VM 7 00:32:25 20
2 MURDO WHITE BSF J 7 00:33:29
3 ALEXANDRA ARMSTRONG LGW JF 7 00:33:46 19
4 ALAN HENDERSON KIR V 7 00:35:30
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL MALCOLM KIR S 8 00:35:19
2 RAVEN CAIRA KIR JF 8 00:38:01
3 RACHAEL MURRAY KIR JF 8 00:38:35
4 MATT FISHER GLW J 8 00:42:43 1 ?D
1 MELISSA MCGARVA KIR SF 9 00:43:49
2 JOSHUA FISHER GLW JM 9 00:45:11 20
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FINDLAY LEWIS LGW JM U12M 00:19:25 20
2 TONY THOMAS GLW J U12M 00:19:49 19
3 AIDAN MALCOLM-GOURLEY GLW J U12M 00:20:33 18
4 JOSEPH PEDDIE GLW J U12M 00:22:31 17
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HANNAH CLARKSON GLW JF U12F 00:19:45 20
2 KRISTINA ARMSTRONG LGW JF U12F 00:21:35 19
3 KSYMENA SIELICKA FOR JF U12F 00:22:25 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 THOMAS SMITHERAM GLW J U10M 00:24:33 20
2 DAMIAN ZASADZINSKI GLW JM U10M 00:26:49 19
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 NAOMI FISHER GLW JF U10F 00:21:55 20
2 HANNAH TOOVEY LGW JF U10F 00:22:45 19
3 HANNAH MALCOLM-GOURLEY GLW JF U10F 00:24:36 18
4 RHIANNON WILLIAMS KIR JF U10F 00:27:10 17
5 EILIDH WHITE BSF JF U10F 00:27:30 16
6 NEIVE MCGARVA KIR JF U10F 00:39:00 15
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SANDY BELL
MAGGIE BELL
KIR
KIR
V
VF
6
9
00:34:50
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 00:57:45.29
P to Div 4 01:01:41.37
P to Div 5 01:05:34.63
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5
P to Div 6
P to Div 7
P to Div 8
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 00:53:52.02
P to Div 4 00:57:45.29
P to Div 5 01:01:41.37
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 ##########
P to Div 7 00:00:00.00
P to Div 8 00:00:00.00
Club points
Club Points Overall
Linlithgow 152 10
Glasgow Kayak Club 21 9
Lightning points
Club Points
Glasgow Kayak Club 151
Linlithgow 58
Kirkcaldy CC 32
Forth CC 18
Bishops Stortford CC 16