Results LBCC Hasler 2016

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAMUEL PLUMMER LBZ S 1 01:28:06 20
2 MATTHEW JOHNSON CLM S 1 01:28:10 19
3 DECLAN STRONG CLM SM 1 01:28:25 18
4 MARK WILKES CLM S 1 01:34:38 17 ?D
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN HAYNES LBZ S 2 01:32:28 20
2 MATT PARKES BSF S 2 01:33:15 19
3 DANNY BEAZLEY BSF V 2 01:34:25 18
4 OLIVER KIRKHAM NOR S 2 01:34:27 17
5 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 2 01:35:16 16
6 JOE SURRAGE BSF V 2 01:44:32 15 ?D
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOSH YOUNG BSF S 3 01:39:38 20
2 THOMAS PICKERING LBZ J 3 01:39:40 19
3 ALEX MCINTYRE CLM J 3 01:39:52 18
4 JOE SPENCER CLM SM 3 01:39:53 17
5 ROBERT BARKWAY BPS J 3 01:44:08 16
6 MELISSA JOHNSON CLM SF 3 01:44:36 15
7 MATTHEW LODGE NOR S 3 01:44:48 14
8 DEAN TERRY NOR J 3 01:45:21 13
9 SOPHIE PARKER CLM F 3 01:52:13 12 ?D
10 ZAC WILLIAMS CLM J 3 01:54:18 11 ?D
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PIRAN SHELLEY CAM S 4 01:06:10 20
2 JERRY HAYCOCK LBZ V 4 01:06:12 19
3 JASON MORLEY BAN V 4 01:11:10
4 PAUL PLUMMER LBZ V 4 01:11:40 18
ALICE CLARKSON CAM F 4 dns
DANIEL REYNOLDS CAM S 4 dns
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX PICKERING LBZ J 5 01:11:07 20 P4
2 CALLUM SILLITOE LBZ S 5 01:11:33 19
3 LOCHLAN CHAMBERLAIN CLM JM 5 01:11:35 18
4 TOBY BOOTH BSF J 5 01:13:28 17
5 RYAN TAYLOR CAM S 5 01:13:35 16
6 WAI-CHUNG SZE BSF VM 5 01:13:38 15
7 CERIDWEN SALISBURY CAM SF 5 01:14:36 14
8 JAN SKLENAR NOR V 5 01:14:38 13
9 ALEX BAYES CLM S 5 01:14:42 12
10 JOSH MURHAD NOR JM 5 01:14:43 11
11 ANDREW ROSS NOR V 5 01:15:19 10
12 MARK DEVILLE CLM V 5 01:15:23 9
13 MIKE TOOMEY BSF V 5 01:15:29 8
14 DALE CROCKER LBZ S 5 01:16:04 7
15 KEVIN WARBRICK BSF V 5 01:16:52 6
16 PETER VAUGHAN CAM S 5 01:17:40 5
17 RICKY WHITE BSF V 5 01:17:41 4
18 ROBERT GREEN NOR V 5 01:17:57 3
19 MARTIN MATTHEWS NOR V 5 01:18:15 2
20 PETER 2 CLARKE CAM S 5 01:19:28 1 ?D
CONNOR SMITH NOR J 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAMUEL MCHALE CLM JM 6 01:14:53 20 P5
2 YUN IP EAL JF 6 01:15:20 P5
3 AIDAN STRONG CLM J 6 01:15:32 19 P5
4 MATTHEW VILLARUEL EAL S 6 01:15:38 P5
5 OCTAVIA CHAMBERS BSF VF 6 01:17:34 18
6 ISOBELLE PICKERING LBZ JF 6 01:18:18 17
7 MARTIN STROUD CLM V 6 01:18:56 16
8 MICHAEL NEWBERY VIK V 6 01:18:59 15
9 JOAN CRAWTHRAY RAFCA SF 6 01:20:24
10 STEVE TRUGLIA BAD V 6 01:20:28 14
JAMES DEVILLE CLM J 6 dns
LEXIE WHITE BSF JF 6 dns
KELLY BARKWAY BPS VF 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADAM MURPHY LBZ SM 7 00:41:53 20
2 LAWRENCE MINTER HYM JM 7 00:41:57 19
3 TIM CHAMBERLAIN CLM VM 7 00:42:26 18
4 SOFIA GROVES NOR JF 7 00:43:34 17
5 LAURA BURNS VIK JF 7 00:43:35 16
6 ROBERT BATES VIK V 7 00:43:44 15
7 PETE WILLIS CLM V 7 00:44:07 14
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JENNIFER CURTIS LBZ SF 8 00:40:38 P6
2 MURDO WHITE BSF J 8 00:41:48 20 P7
3 KIERAN SMITH NOR J 8 00:42:03 19 P7
4 GEORGIE STATHAM CAM SF 8 00:42:17 18 P7
5 GRACE ANDERSON NOR JF 8 00:43:24 17 P7
6 AMY BARKER NOR JF 8 00:43:44 16 P7
7 IMOGEN CREAVIN CLM JF 8 00:44:08 15
8 OSCAR TOOMEY BSF J 8 00:44:25 14
9 JACK SKIPPINGS CLM J 8 00:44:31 13
10 ANDREW JUDD NOR SM 8 00:44:46 12
11 MARY WALKINTON CLM VF 8 00:44:55 11
12 MANDY HUSSEY LBZ VF 8 00:45:01 10
13 CAI THOMAS EAL J 8 00:45:22
14 JACKIE RUSSELL CLM VF 8 00:45:43 9
15 IMOGEN HILL CLM JF 8 00:45:53 8
16 JUDITH ENGLISH BSF VF 8 00:45:57 7
17 GRANIA MILLER VIK VF 8 00:50:03 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS JOHNSON HYM V 9 00:43:46 P7
2 KATY WALKER NOR JF 9 00:44:19 20 P8
3 MIKE ANDERSON NOR S 9 00:44:46 19 P8
4 LYNSEY SPILLMAN CAM SF 9 00:44:50 18 P8
5 YAZMIN LAYZELL BSF JF 9 00:45:38 17 P8
6 HOLLY NOONAN LBZ F 9 00:45:39 16 P8
7 BRIAN MCKINNEY NOR V 9 00:45:47 15 P8
8 NETTIE FORSYTH LBZ F 9 00:45:51 14 P8
9 OLIVER CHAMBERLAIN CLM JM 9 00:47:32 13
10 KAITIE OWEN BSF JF 9 00:47:34 12
11 ANDREA HINKOVA NOR F 9 00:47:58 11
12 CLARE BURNS VIK VF 9 00:49:01 10
13 JAMES DALY BSF JM 9 00:49:37 9
14 DEBORAH CAYFORD BSF F 9 00:50:18 8
15 JULIUS FIELD BSF JM 9 00:50:24 7
16 STEVE BAKER LBZ V 9 00:52:02 6
17 SIOBHAN LATHAM BSF SF 9 00:54:05 5
18 JESSICA GAYNOR BSF JF 9 00:56:10 4
19 MARK NICKSON HYM SM 9 00:58:36 3
20 LINDSAY BARKER NOR VF 9 00:59:54 2
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL SKLENAR NOR J U12M 00:18:35 20
2 PHILIP LEVKOVSKYY EAL J U12M 00:18:37 19
3 LEO VILLARUEL EAL J U12M 00:18:43 18
4 BILLY HALL NOR J U12M 00:18:45 17
5 ADAM BAKER LBZ J U12M 00:18:46 16
6 LEWIS ROSS NOR J U12M 00:20:37 15
7 JAGO TAYLOR NOR J U12M 00:20:48 14
8 LEON DIXON LBZ JM U12M 00:21:03 13
9 TEDDY JONES LBZ J U10M 00:21:51 12
10 ILIRIAN BUSHI HYM JM U12M 00:22:43 11
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LOIS COLE LBZ JF U12F 00:25:25 20
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GRUFFUD THOMAS EAL JM U10M 00:19:18 20
2 VAL BUNAEV LBZ JM U10M 00:20:24 19
3 RORY SMITH NOR J U10M 00:23:34 18
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EILIDH WHITE BSF JF U10F 00:21:48 20
2 KAMILA SKLENAROVA NOR JF U10F 00:21:49 19
3 GEMMA BEAZLEY BSF JF U10F 00:25:59 18
4 KAYLEIGH DIXON LBZ JF U10F 00:26:17 17
5 RYEWIN BRIDGER BSF JF U10F 00:31:59 16
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROBERT POOLE
MATHEW CALLOW
LBZ
LBZ
S
J
1
3
01:30:02 20
20
2 SAM DRANE
ALBERT HICKS
NOR
NOR
J
S
3
1
01:30:53 19
19
3 IAN HAYWARD
STACEY TERRY
NOR
NOR
V
F
3
4
01:48:46 1
1
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL STENNING
CHARLOTTE ELLIS
LBZ
LBZ
S
F
4
4
01:03:52 20
20
2 JODIE BARRELL
STEVE TINGAY
LBZ
LBZ
F
V
4
4
01:04:37 19
19
3 ASHLEY TOWNEND
JAMES CALLOW
LBZ
RAF
S
V
4
4
01:04:59 18
4 JOHN AVERY
STEWART CLARK
CLM
CLM
V
V
4
4
01:06:50 17
17
5 DEAN WILLIAMS
ANDREW DEVILLE
CLM
CLM
V
SM
4
4
01:08:48 16
16
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHIL CURRY
MATT WILKES
CLM
CLM
V
V
5
5
01:10:53 20
20
2 JIM RIJKS
ALEC RIJKS
NOR
NOR
S
J
4
6
01:11:10 19
19
3 REGINALD ELLIOTT
NEIL SILLITOE
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:11:55 18
18
4 MAX GREEN
ADAM ASHTON
LBZ
LBZ
J
J
5
5
01:12:10 17
17
5 WILLIAM STROUD
FRANCESCA DULAKE
CLM
CLM
J
JF
4
6
01:12:34 16
16
6 PHILLIP TERRY
MARTIN ASHPOLE
NOR
NOR
V
V
5
5
01:12:41 15
15
7 STEVE BARRELL
DEREK CAMPBELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:13:47 14
14
8 PAULA HARRISON
CHRISTOPHER SHARP
NOR
NOR
VF
V
6
5
01:13:58 13
13
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BETHANY GOODLAD
BETHANY MORRIS
LBZ
LBZ
F
JF
6
6
01:12:35 20
20
2 NICK TAYLOR
TIM BROOK
NOR
NOR
V
V
7
5
01:13:26 19
19
3 ROBERT HALL
SIMEON HALL
LBZ
LBZ
J
V
6
6
01:14:14 18
18
4 JENNI MOORE
ROY DUNFORD
NOR
NOR
F
V
7
5
01:15:40 17
17
5 BRYAN HANDSLEY
AMANDA MORRIS
LBZ
LBZ
V
VF
6
6
01:16:11 16
16
6 EMILY GURNEY
DAVID GURNEY
LIN
BSF
SF
J
6
6
01:20:08
1
7 HANNAH HOOK
PETER REILLY
LBZ
LBZ
JF
J
7
6
01:20:16 1
1
8 CORAL DRANE
SIOBHAN ROWE
NOR
NOR
VF
VF
6
6
01:21:49 1
1
ARCHIE BROCKLEBANK
WILL DAY
KIM
KIM
JM
JM
6
6
dns
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW HARRINGTON
THOMAS WILSON
IND
IND
JM
JM
7
7
00:38:01
P6
P6
2 ALEX ARCHER
MAURICE ZOPPELLINI
HYM
HYM
SM
V
7
7
00:39:02 20
20
3 KATY DIXON
LAURA HUSSEY
LBZ
LBZ
JF
F
7
7
00:39:42 19
19
4 CHARLES TOOSEY
ANDREW MILLER
LBZ
LBZ
V
V
7
7
00:39:45 18
18
5 ANNE BARNETT
NATHAN LAMBERT
BSF
BSF
VF
V
7
7
00:40:22 17
17
6 ANT WRIGHT
JENNIFER BURTWELL
BSF
BSF
V
SF
5
9
00:40:25 16
16
7 DAVID GLOVER
PENNY GLOVER
CAM
CAM
V
VF
5
9
00:40:44 15
15
8 TRACY AVERY
AMANDA CLARK
CLM
CLM
F
VF
6
8
00:41:45 14
14
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GRACE BARKWAY
TIM BEVEN
BPS
BPS
JF
VM
7
9
00:39:15 20
20
 
P7
2 OSCAR GRIFFITHS
HARVEY HAMMOND
CLM
CLM
JM
J
9
8
00:41:07 19
19
P8
 
3 MOLLY HAMMOND
EMILY MATTHEWS
CLM
CLM
JF
JF
8
8
00:41:19 18
18
4 GARY ALDAM
MALCOLM DUCKWORTH
BSF
BSF
VC
VC
8
8
00:43:06 17
17
5 CHRISTIAN HARDING
JOHN HARDING
LBZ
LBZ
JC
VC
8
8
00:46:55 16
16
ANNE BARNETT
NATHAN LAMBERT
BSF
BSF
VF
V
8
8
dns
JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
8
8
rtd
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM MINTER
BEN STRATFORD
LBZ
LBZ
JM
JM
9
9
00:45:02 20
20
2 ANDY PORTER
TONY WILLIAMS
CLM
CLM
VC
VC
9
9
00:45:31 19
19
3 EUAN CATON
EMILIA BOYLAN
BSF
BSF
JM
JF
9
9
00:51:00 18
18
U12 MiniK2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BILLY HALL
DANIEL SKLENAR
NOR
NOR
J
J
U12M
U12M
00:16:41 20
20
2 LEO VILLARUEL
PHILIP LEVKOVSKYY
EAL
EAL
J
J
U12M
U12M
00:16:55 19
19
3 LEWIS ROSS
JAGO TAYLOR
NOR
NOR
J
J
U12M
U12M
00:17:25 18
18
4 ADAM BAKER
TEDDY JONES
LBZ
LBZ
J
J
U12M
U12M
00:17:42 17
17
5 AMY GEORGE
VAL BUNAEV
LBZ
LBZ
JF
JM
U12F
U10M
00:19:26 16
16
6 LEON DIXON
LOIS COLE
LBZ
LBZ
JM
JM
U12M
U12M
00:19:50 15
15
U10 MiniK2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 RORY SMITH
KAMILA SKLENAROVA
NOR
NOR
J
JF
U10M
U10F
00:20:55 20
20
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:31:24.07
P to Div 2 01:38:30.66
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:06:38.80
P to Div 4 01:11:11.23
P to Div 5 01:15:40.41
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:39:09.88
P to Div 6 00:41:29.20
P to Div 7 00:43:50.19
P to Div 8 00:46:09.51
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:02:09.62
P to Div 4 01:06:38.80
P to Div 5 01:11:11.23
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:38:09.88
P to Div 7 00:41:29.20
P to Div 8 00:43:50.19