Results Lincoln 17/18

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM LUSTY SOL S 1 01:33:49 20
DANIEL JOHNSON CLM S 1 rtd
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID OLIVER LIN V 2 01:36:44 20
2 FRANCIS HUNTINGFORD EXE S 2 01:36:45
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW OLIVER LIN V 3 01:42:50 20
2 JASON SMITH RAF V 3 01:43:17
3 JOSHUA BEST GAI J 3 01:47:21 19
4 LEWIS SMITH LIN J 3 01:50:53 18
5 ANDY GRIMWOOD LIN SM 3 01:51:23 17 ?D
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM DOUGHTY LIN S 4 01:13:38 20
2 JOSHUA SMITH LIN J 4 01:13:45 19
3 NICOLE WELLS LIN F 4 01:13:52 18
4 TIM MIDDLEHURST IND VM 4 01:14:22
5 NORMAN MASON NOT V 4 01:17:28 17
6 CAROLINE JONES NOT F 4 01:21:59 1 ?D
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 IMRE KUCSKA NOT S 5 01:16:28 20 P4
2 ANDY DORAN LIN V 5 01:16:44 19 P4
3 MICK NADAL NOT V 5 01:17:03 18
4 ELEANOR THRAVES NOT SF 5 01:21:16 17
5 ELIZABETH AYRES NOT VF 5 01:21:29 16
6 RICHARD OLIVER LIN V 5 01:21:32 15
7 JACOB HAGE 4AS J 5 01:23:31 14
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE BANTON LIN JM 6 01:18:04 20 P5
2 MOLLY LEVER NOT JF 6 01:22:33 19
3 LIAM NELSON NOT VM 6 01:23:49 18
4 GARETH FERGUSSON GAI S 6 01:24:31 17
5 PAUL HAGE 4AS VM 6 01:24:50 16
RICHARD MONGAN LIN J 6 rtd
CAMERON BANNATYNE PPL JM 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK ROUNSLEY LIN SM 7 00:38:18 20 P6
2 FREYA WILKINSON LIN JF 7 00:38:55 19 P6
3 ABBIE FISHER LIN JF 7 00:40:04 18
4 RICHARD OLDHAM PPL VM 7 00:40:15 17
5 DUNCAN JACK PPL VM 7 00:41:29 16
6 CHRISTINA VASSILADES LIN JF 7 00:41:47 15
7 ALEXANDRA FARMER SOL JF 7 00:41:50 14
8 SARAH MILLEST NOT FC 7 00:42:43 13
9 LEWIS ANDREWS LIN J 7 00:44:43 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIVER JACKSON LIN J 8 00:39:27 20 P7
2 JULIE GRAY 4AS VF 8 00:40:24 19 P7
3 IAN SIMPSON VIK V 8 00:40:38 P7
4 STEVE SAUNDERS NOT VM 8 00:41:06 18 P7
5 ANNA MONGAN LIN VF 8 00:41:22 17
6 MIKE LAMBERT RAF SM 8 00:42:12
7 ALEXANDER RILEY LIN JM 8 00:44:31 16
8 TOM SHOULDER GLS J 8 00:45:47 ?D
9 KATH NADAL NOT VF 8 00:46:10 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACOB MANSFIELD 4AS JM 9 00:40:00 P7
2 NATHAN BULL NOT JM 9 00:40:13 P7
3 JAMES BLACK VIK VM 9 00:41:39 P8
4 CLAIRE DAVIES NOT SF 9 00:42:30 20 P8
5 ISABELLA FERNANDEZ LIN JF 9 00:43:57 19
6 LISA CHETTLE 4AS VF 9 00:44:36 18
7 BEN SALMON NOT JM 9 00:44:57 17
8 LOUIS GREENWOOD LIN JM 9 00:45:05 16
9 KEV LOVETT GLS VM 9 00:45:18
10 CLARE BURNS VIK VF 9 00:45:20
11 STEPHANIE BLATCHLY NOT JF U12F 00:51:35 15
12 RACHEL BLATCHLY NOT VF 9 00:51:39 14
13 MATTHEW PARKER GLS JM 9 00:51:50
14 ALISON COOKSEY GLS F 9 00:58:09
15 IZZIE ROBERTS GLS JF 9 01:11:51
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ARCHIE LEVER NOT JM U12M 00:15:09 20
2 JAMES LAMBERT LIN JM U12M 00:17:14 19
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AGNES KOKINA LIN JF U12F 00:16:17 20
2 ELLIE BEEDHAM GLS JF U12F 00:16:51 19
3 ISOBEL PARKER GLS JF U12F 00:18:35 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CONOR SIMMONS LIN JM U10M 00:10:07 20
2 LOUIS BRIERTON LIN JM U10M 00:11:08 19
3 MIKOLOJ KRUCZYNSKI WOL JM U10M 00:11:19 18
4 THEO HALL WOL JM U10M 00:12:31 17
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMELIA GREENWOOD LIN JF U10F 00:10:59 20
2 SOPHIA FERNANDEZ LIN JF U10F 00:11:02 19
3 ESMERELDA KOKINA LIN JF U10F 00:11:13 18
4 ANNABEL TAYLOR GLS JF U10F 00:12:11 17
5 GEMMA BEAZLEY BSF JF U10F 00:12:34 16
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PATRICK MONGAN
PETER QUITTENTON
LIN
LIN
J
J
2
3
01:32:45 20
20
2 ROSS ORME
GORDON RILEY
ANK
ANK
S
V
1
4
01:33:54 19
19
3 BEN QUITTENTON
WILLIAM MCCRACKEN
LIN
BAN
J
J
2
3
01:33:56 18
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER ILETT
PATRICK ALLINSON
NOT
NOT
V
V
4
4
01:09:57 20
20
2 JOHN ASTBURY
RO BATTISON
RAF
RDG
SM
F
4
4
01:10:00
3 LUCY GUEST
KATIE BROOKES
LIN
WOR
JF
JF
4
4
01:10:13 19
19
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL BROOKES
MADISON COOKE
GAI
GAI
V
JF
4
6
01:12:57 20
20
 
P5
2 SIMONE ORME
DAVE RICKETTS
ANK
ANK
F
V
6
5
01:13:04 19
19
P5
 
3 ARCHIE MILES
JOHN RENNOCKS
LIN
LIN
V
V
6
4
01:14:04 18
18
4 KYLE CAMPBELL
DAVID BEST
LIN
RAF
V
V
6
5
01:15:26 17
5 NEIL ORME
KEVIN RIDGWAY
ANK
ANK
V
S
5
5
01:17:33 16
16
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHELSEA BROOKES
MOLLY COOKE
GAI
GAI
F
JF
4
8
01:16:38 20
20
 
P7
2 MARCIN KRUCZYNSKI
KATE HALL
WOL
WOL
S
SF
5
7
01:17:48 19
19
3 RAY SIMMONS
KEVIN LACK
LIN
LIN
VM
V
6
6
01:18:05 18
18
4 JOSH OLDHAM
ETHAN JACK
PPL
PPL
JM
JM
6
6
01:21:27 17
17
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LAURA BURNS
SOPHIE HADDEN-BECKER
VIK
VIK
JF
JF
7
7
00:36:25
P6
P6
2 JOHN CLIVE
LOUISE CLIVE
GAI
GAI
V
VF
5
9
00:36:51 20
20
3 GRAHAM SIMPKIN
SUSAN SIMPKIN
LIN
LIN
V
VF
7
7
00:36:57 19
19
4 JACK ANDREWS
TONY PERRY
VIK
VIK
JM
V
9
5
00:37:53
5 BECKY FARMER
ELIZABETH FRANKLIN
SOL
SOL
VF
VF
8
7
00:39:34 18
18
6 DAVID TARBUCK
SEAN HINSLEY
WOL
WOL
V
V
7
7
00:42:21 1
1
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADRIAN ROBERTS
NICOLA RUDGE
BPR
BPR
V
VF
9
7
00:43:04 20
20
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LINDSEY LACK
ELIZABETE KOKINA
LIN
LIN
VF
JF
9
9
00:40:42 20
20
P8
P8
2 CHARLES SMITH
MARK JAMES
VIK
VIK
VC
VC
9
9
00:41:19
3 RUBY HALL
JAY CAMILLERI
WOL
WOL
JF
VM
9
9
00:42:44 19
19
4 MILLY PEPPER
LAILA NEWTON
LIN
LIN
JF
JF
9
9
00:44:41 18
18
5 CAITLIN MARLEY
NICOLE ALLISON
GLS
GLS
JF
JF
9
9
00:47:53
6 TARA CHETTLE
DANIEL WARWICK
4AS
4AS
JF
JM
9
9
00:48:13 17
17
7 REBECCA SELBY
HANNAH SENIOR
GLS
GLS
JF
JF
9
9
00:49:21
8 ALEX GREAVES
DAVID GREAVES
RLS
RLS
JC
VC
9
9
00:54:26 16
16
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:11:56.04
P to Div 4 01:16:50.07
P to Div 5 01:21:40.61
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:36:50.99
P to Div 6 00:39:02.07
P to Div 7 00:41:14.73
P to Div 8 00:43:25.81
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:07:05.50
P to Div 4 01:11:56.04
P to Div 5 01:16:50.07
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:35:50.99
P to Div 7 00:39:02.07
P to Div 8 00:41:14.73
Club points
Club Points Overall
Lincoln CC 238 10
Nottingham CC 220 9
Gailey CC 156 8
Anker Valley CC 108 7
4AS Newark 101 6
Wolverhampton CC 78 5
Solihull 70 4
Paddlesport Plus 67 3
Burton Phoenix Racers 40 2
Royal Leamington Spa CC 32 1
Worcester CC 19 1
Lightning points
Club Points
Lincoln CC 135
Glanford & Scunthorpe CC 54
Wolverhampton CC 35
Nottingham CC 20
Bishops Stortford CC 16