Results MAIDSTONE MARATHON 2017

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP THOROGOOD ELM S 1 01:28:25 20
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEWIS KIRTON ROY S 2 01:28:02 20 P1
2 GLENN THOROGOOD ELM S 2 01:34:29 19
3 TOM DEACON ELM S 2 01:35:43 18
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEXANDER BICKNELL WEY J 3 01:34:53 20
2 KAYNE WILKINSON ELM SM 3 01:34:58 19
3 MATTHEW HIDE ADS SM 3 01:35:15 18
4 MICHAEL WEBB RIC V 3 01:35:16 17
5 MARK FARRUGIA ROY SM 3 01:36:45 16
6 JARED HUMPHRIES TON J 3 01:36:46 15
7 CLIVE NEALE TON V 3 01:36:47 14
8 DEAN TERRY ROY S 3 01:38:55 13
9 PAUL BAKER RMK V 3 01:38:57
10 GABOR TANGELMAYER ELM S 3 01:39:55 12
11 ROLF OVERVLIET ELM S 3 01:42:45 11
12 PERRY LEWIS WEY J 3 01:45:54 10 ?D
13 WILLIAM ABSON RIC V 3 01:45:55 9 ?D
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DWAYNE MORTON ELM S 4 01:17:24 20
2 JOE GANNON ELM J 4 01:17:26 19
3 KIERAN BURR WEY J 4 01:17:57 18
4 TATE HAWKINS WEY J 4 01:21:17 17
5 ETHAN WILKINSON WEY JM 4 01:21:29 16
6 GUY PETERS RIC V 4 01:22:45 15
7 ROBERT MOLNAR MAI V 4 01:23:41 14
MOLLY CARTER ROY JF 4 dns
ROBERT GANNON ELM J 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PTOLEMY MORRIS WEY J 5 01:20:59 20 P4
2 ZAC TARVER ELM JM 5 01:21:08 19 P4
3 ELLEN SLACK ROY JF 5 01:21:12 18 P4
4 PAUL THOMPSON WEY V 5 01:21:42 17 P4
5 TONY GREYSON-NEWMAN RIC V 5 01:24:33 16
6 STEVE DAVID SMITH WEY V 5 01:24:37 15
7 COLIN WEST WEY VM 5 01:25:03 14
8 BROOKE ENGLISH ELM JF 5 01:25:04 13
9 MIKE PIGOTT RIC S 5 01:28:13 12
10 JEMIMA JOHNSTONE RIC VF 5 01:36:39 1 ?D
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUCA FERRI ELM J 6 01:24:46 20 P5
2 STEFAN CROSS TON SM 6 01:24:51 19 P5
3 STEPHEN CARSON WEY VM 6 01:25:33 18 P5
4 MALCOLM BLOWERS MDN VM 6 01:28:25 17
5 ANTHONY SPICER RIC V 6 01:29:16 16
6 CRAIG HIGGINS ELM SM 6 01:31:56 15
7 PAUL COOPER TON V 6 01:32:34 14
8 GAVIN JONES WEY V 6 01:32:53 13
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMELIE SMITH WEY JF 7 00:48:48 20
2 KATHERINE LINGER RIC F 7 00:48:50 19
3 HANNAH SKWARSKA WEY JF 7 00:49:13 18
4 CHRIS FISHER TON SM 7 00:49:38 17
5 AIDEN HOWES WEY JM 7 00:50:04 16
6 TOBIAS MCCREADY BAD J 7 00:50:19
7 RUSSEL BREYER IPS V 7 00:50:20
8 PETER QUIBELL RIC V 7 00:50:54 15
9 KIRSTIN FIELD RIC F 7 00:51:53 14
10 ALEX FLOCKHART RIC S 7 00:52:24 13
11 NICK EDMUNDS RIC V 7 00:53:19 12
12 DEBBIE SAUNDERS TON VF 7 00:53:35 11
13 CRAIG ROBERTSHAW NOT SM 7 00:54:10 ?D
14 RUSLAN KUTLUKAEV ROY S 7 00:55:24 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES DEREHAM ELM JM 8 00:48:21 20 P7
2 PAUL ELSTON MAI VM 8 00:48:30 19 P7
3 CHARLIE CONROY WEY JM 8 00:51:31 18
4 MARESA RINNER RIC JF 8 00:51:40 17
5 TOM TAYLOR ROY SM 8 00:53:11 16
6 SAM BICKNELL WEY J 8 00:54:19 15
7 FIONA NG MDN VF 8 00:54:28 14
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTIN BOARDMAN MDN VM 9 00:53:36 20 P8
2 MARTIN MURDOCH ROY JM 9 00:54:10 19
3 EWAN SIMMONDS MAI JM 9 00:56:48 18
4 ROY RAYNER MAI V 9 00:56:55 17
5 ISABEL FISHER MAI JF 9 00:59:36 16
6 DANIEL MAVRA RIC JM 9 01:02:03 15
7 TRISH TRUE BAD VF 9 01:11:55
8 YANN MAURIENGE MAI JM 9 01:22:17 14
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GABRIEL BOARDMAN MDN J U10M 00:24:52 20
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEANNE BROWN
AARON JORDAN
BAD
MAI
F
S
3
1
01:31:16
20
Div3_3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS BLACKER
RICHARD ELLIOTT
SOU
SOU
S
V
3
3
01:35:41
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROLAND LUCAS
KATARZYNA JENDRUSINSKA
RIC
RIC
V
VF
4
4
01:13:35 20
20
2 SAM GUNN
GEORGINA MCMULLEN
ELM
ELM
J
F
4
4
01:13:48 19
19
3 PETER GORMAN
FREYA SCOTT
WEY
WEY
V
JF
4
5
01:19:52 18
18
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRIAN WILLIAMS
MICHAEL WIBREW
MAI
MAI
V
V
5
5
01:16:13 20
20
2 PETER FORD
LIAM WALSH
TON
TON
V
SM
4
7
01:16:25 19
19
 
P6
3 BEA CLARK
JAMES CLARK
ROY
ROY
JF
VM
5
5
01:19:57 18
18
4 ROB PASSMORE
JULIA PASSMORE
TON
TON
V
VF
5
6
01:20:00 17
17
5 JACK CARTER
EDWARD HUBBARD
ROY
ROY
J
J
5
6
01:22:02 16
16
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JEREMY CLARK
JOHN MATHIESON
TON
TON
V
V
6
6
01:21:31 20
20
2 KAYE SMITH
JEMIMA YOUNG
WEY
WEY
VF
JF
7
5
01:27:00 19
19
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WENDY PIERCY
KELLIE ARCHER
ELM
ELM
VF
VF
7
7
00:49:20 20
20
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM HUBBARD
ROSCO MISHEV
ROY
ROY
JM
JM
8
9
00:48:07 20
20
 
P8
2 MICHAEL MOTHA
HARRY LEAR
ROY
ROY
JM
JM
8
8
00:48:21 19
19
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ELENOR PULLEN
ISABELLA GETLEY
ROY
ROY
JF
JF
9
9
00:52:57 20
20
2 ELIZE MONTAGNA
ERIN REJEB
ROY
ROY
JF
JF
9
9
00:53:22 19
19
3 MORGAN GIBBS
ARYA BHANDARI
RIC
RIC
J
J
9
9
00:55:46 18
18
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1
P to Div 2
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:16:39.07
P to Div 4 01:21:52.39
P to Div 5 01:27:01.98
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:45:28.75
P to Div 6 00:48:10.53
P to Div 7 00:50:54.25
P to Div 8 00:53:36.03
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:11:29.49
P to Div 4 01:16:39.07
P to Div 5 01:21:52.39
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:44:28.75
P to Div 7 00:48:10.53
P to Div 8 00:50:54.25
Club points
Club Points Overall
Elmbridge CC 234 10
Royal CC 231 9
Wey KC 223 8
Richmond CC 206 7
Tonbridge CC 202 6
Maidstone CC 158 5
Meridian CC 51 4
Addlestone CC 18 3
Lightning points
Club Points
Meridian CC 20