Results WEY Marathon

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAGNUS GREGORY LON S 1 01:22:24
2 ROBERT POOLE LBZ S 1 01:22:52
3 LUKE BOWYER ELM S 1 01:25:19 20
4 LUKE HARDING LON S 1 01:26:05
5 OSCAR MCKITTRICK ELM J 1 01:26:06 19
6 TOM SHARPE RIC S 1 01:26:22 18
7 GEORGE DURDEN ELM S 1 01:32:46 17 ?D
Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEWIS KIRTON ROY SM 2 01:28:13 20
2 WILL SCAMMELL LON J 2 01:28:40
3 OLIVER KIRKHAM NOR S 2 01:31:25
4 JORDAN MARTYN WEY J 2 01:31:50 19
5 ARTHUR URQUHART BAN J 2 01:32:46
6 GLENN THOROGOOD ELM S 2 01:34:26 18
7 RYAN INGHAM WEY J 2 01:36:28 17 ?d
8 PHILIP CARTER ROY M 2 01:39:23 16 ?D
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDRAS KERESZTURI EAL J 3 01:33:47 20
2 ALEXANDER BICKNELL WEY J 3 01:33:50 19
3 DEAN TERRY ROY S 3 01:36:36 18
4 GABOR TANGELMAYER ELM S 3 01:37:18 17
5 MATTHEW HIDE ADS SM 3 01:37:20 16
6 ALICE HAWS WEY F 3 01:37:41 15
7 OLIVER GIBSON ROY SM 3 01:38:02 14
8 THEO PRESTON-BELL TON J 3 01:39:01 13
9 RORY STEWART ADS J 3 01:39:13 12
10 ROBIN WILLIAMS WEY V 3 01:39:14 11
11 NICOLE WILLIAMS ROY SF 3 01:39:16 10
12 JARED HUMPHRIES TON J 3 01:39:22 9
13 STEPHANIE HUTCHINSON LON JF 3 01:42:31
14 CHRIS GAVIN RIC V 3 01:42:59 8
15 MARCUS FOLEY ELM J 3 01:44:21 7
16 WILLIAM ABSON RIC V 3 01:46:05 6 ?D
17 GEORGE URQUHART BAN J 3 01:50:03 ?D
JENNY WITHERS ELM F 3 dns
TIM HUMPHRIES ROY M 3 rtd
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ZAK BENSTEAD ELM J 4 01:03:07 20 P3
2 JANE SWARBRECK RIC F 4 01:03:09 19 P3
3 PERRY LEWIS WEY J 4 01:03:58 18 P3
4 RYAN SMITH ELM J 4 01:04:00 17 P3
5 KATE HIPKINS LON JF 4 01:06:29
6 DWAYNE MORTON ELM S 4 01:06:30 16
7 SAM GUNN ELM J 4 01:07:32 15
8 ARTHUR LEECH RIC JC 4 01:07:59 14
9 KIERAN BURR WEY J 4 01:08:03 13
10 JOE GANNON ELM J 4 01:08:27 12
11 GUY PETERS RIC V 4 01:08:47 11
12 NICHOLAS JOHNSON TON S 4 01:08:57 10
13 GEMMA BROWNE ROY F 4 01:08:59 9
14 MAX MATLALI ROY S 4 01:09:22 8
15 DOUG PEMBLE ADS V 4 01:09:45 7
16 BEN HUNT-DAVIS RIC V 4 01:09:54 6
17 JED HODGSON WEY V 4 01:09:55 5
18 MOLLY CARTER ROY JF 4 01:10:20 4
19 THOR HARLEY RIC V 4 01:11:10 3
20 HENK SMITH POO VM 4 01:12:02
21 DAVE HOWIE BAS V 4 01:13:37 ?D
22 ROBERT GANNON ELM J 4 01:15:45 1 ?D
23 ANTHONY WASZKIEWICZ RIC V 4 01:16:32 1 ?D
DAN CLOUGH WEY V 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SAM LEE-GILL RIC S 5 01:06:24 20 P4
2 BENJAMIN CABRERA FOY J 5 01:09:09 P4
3 GEORGINA MCMULLEN ELM F 5 01:09:26 19 P4
4 PTOLEMY MORRIS WEY J 5 01:11:09 18
5 MANON KILVINGTON ADS JF 5 01:11:10 17
6 CHRIS LUCAS ADS S 5 01:11:11 16
7 BETH TURNBULL ADS JF 5 01:11:12 15
8 ELLIE BURGESS HPP JF 5 01:11:47
9 ELLEN SLACK ROY JF 5 01:12:00 14
10 COLIN WEST WEY VM 5 01:12:55 13
11 IAIN FRYER RIC S 5 01:13:23 12
12 HANNAH SUTTIE WEY JF 5 01:14:48 11
13 TONY GREYSON-NEWMAN RIC V 5 01:14:54 10
14 NATHAN LONG WEY VM 5 01:15:38 9
15 STEVE DAVID SMITH WEY V 5 01:16:19 8
16 JACK CARTER ROY J 5 01:19:08 1 ?D
ABIGAIL BURNHAM WEY JF 5 rtd
MELODY HILLS RIC JF 5 rtd
CHRIS BLACKER SOU C 5 rtd
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ETHAN WILKINSON WEY JM 6 01:08:02 P4
2 TATE HAWKINS WEY J 6 01:08:59 P4
3 THOMAS ROWLAND ROY M 6 01:13:24 20 P5
4 EDWARD TAYLOR ROY M 6 01:14:21 19 P5
5 JESSIE URQUHART BAN JF 6 01:17:17
6 MAX HENDERSON RIC J 6 01:17:22 18
7 EDWARD HUBBARD ROY J 6 01:17:32 17
8 MALCOLM BLOWERS MDN V 6 01:18:03 16
9 BENJAMIN WEBB WEY S 6 01:18:11 15
10 LUCY ROSS RIC VF 6 01:18:22 14
11 MIKE FOSTER RIC V 6 01:18:46 13
12 GAVIN JONES WEY V 6 01:19:45 12
13 SARAH FRANCIS BAS VF 6 01:20:02
CRAIG HIGGINS ELM SM 6 dns
ZOE BRATTISANI WEY JF 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 NICK CARVELL WEY JM 7 00:40:39 20 P6
2 STEPHEN CARSON WEY VM 8 00:40:43 19 P6
3 ROWAN BOWERS ELM JM 7 00:41:00 18 P6
4 LIAM WALSH TON SM 7 00:41:53 17
5 ANDY ROBARTS RIC S 7 00:42:36 16
6 PETER STRATFORD ROY V 7 00:42:39 15
7 JOHN WIDDOP RIC V 7 00:42:46 14
8 PETER QUIBELL RIC V 7 00:43:50 13
9 DOMINIC MELLY WEY SM 7 00:44:04 12
10 RUBY BENSTEAD ELM JF 7 00:44:06 11
11 WENDY PIERCY ELM VF 7 00:45:48 10
12 ROY BRIGGS WEY V 7 00:46:10 1 ?D
13 ALEX FLOCKHART RIC S 7 00:46:55 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE PHILLIPS RIC JC 8 00:42:13 20 P7
2 STUART HUTCHINSON RDG S 8 00:43:22 P7
3 EVA-MARIA GRIESBAUER RIC F 8 00:43:31 19 P7
4 SAM SWAN WEY JM 8 00:43:36 18 P7
5 TOM HUBBARD ROY JM 8 00:44:03 17
6 DEVIN KLETA RIC JC 8 00:44:13 16
7 JAMES DEREHAM ELM JM 8 00:44:16 15
8 BERNICE ALMOND ADS SF 8 00:44:28 14
9 MARESA RINNER RIC JF 8 00:44:40 13
10 TOM TAYLOR ROY M 8 00:44:48 12
11 LIZZIE POOLE ELM JF 8 00:44:56 11
12 JIM KEW BAS VM 8 00:45:11
13 ZARA BOWERS ELM JF 8 00:45:47 10
14 ISABELLA JONES WEY JF 8 00:45:49 9
15 SAM BICKNELL WEY J 8 00:45:52 8
16 HARRY BALDWIN WEY JM 8 00:46:03 7
17 RAFAEL PEREZ RIC S 8 00:46:08 6
18 CRAIG BARRETT RIC V 8 00:46:18 5
19 BECKY PEMBLE ADS JF 8 00:46:44 4
20 SACHA DOUGLAS WEY JM 8 00:46:51 3
21 FIONA NG MDN VF 8 00:46:54 2
22 HARRY LEAR ROY JM 8 00:47:42 2
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES ARTHUR ROY M 9 00:45:13 20 P8
2 CHRIS BONE WEY SM 9 00:45:21 19 P8
3 JOSHUA BARZILAI RIC J U12M 00:46:10 18
4 DANIEL PRICE WEY JM 9 00:46:15 17
5 ANDY BREWER WEY VM 9 00:46:19 16
6 LINDA BAILY WEY VF 9 00:46:33 15
7 TONY DUBURCQ RIC V 9 00:47:01 14
8 PHILIP LEVKOVSKYY EAL J 9 00:47:42 13
9 MATILDA OSBOURNE WEY JF 9 00:48:10 12
10 THOMAS D'ALLIO RIC J 9 00:48:12 11
11 LORENZO PARKER RIC JM 9 00:48:14 10
12 EVE HILLS RIC JF U12F 00:49:33 9
13 DANIEL MAVRA RIC JM 9 00:50:03 8
14 ISABELLA GETLEY ROY JF 9 00:50:10 7
15 ISABELLA KING RIC JF 9 00:50:31 6
16 GRAHAM FRANCIS WEY VM 9 00:50:49 5
17 DAVID LEECH RIC VC 9 00:52:26 4
18 ELISE MONTAGA ROY JF 9 00:52:50 3
19 ELLIE KEW BAS JF 9 00:56:40
20 ANDREA YOUNG WEY VF 9 01:02:15 2
ERIN REDTEB ROY JF 9 dns
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 FLYNN HOLT ROY JM U12M 00:39:59 20
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CELIA HAWS WEY JF U12F 00:34:04 20
2 HANNAH PEMBLE ADS JF U12F 00:34:23 19
3 KIKI WEBB WEY JF U12F 00:35:19 18
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM BOWLES-TROW ADS JM U10M 00:57:25 20
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANNABELLE CABRERA FOY JF U10F 00:40:47 20
2 EMILY BOWLES-TROW ADS JF U10F 00:46:13 19
3 DELILAH WEBB WEY JF U10F 00:50:49 18
Div3_3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE BAKER
MAIA WALLACE-LOIZOU
RIC
RIC
V
JF
2
4
01:30:27 20
20
2 ADRIAN HENSON
RICHARD NIEVEEN
WEY
WEY
V
V
3
4
01:35:34 19
19
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROLAND LUCAS
KATARZYNA JENDRUSINSKA
RIC
RIC
V
VF
4
4
01:04:27 20
20
2 REBECCA SWIFT
ZOE HURRELL
WEY
ADS
JF
JF
4
4
01:05:17 19
19
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HENRY YOUNG
PETER GORMAN
WEY
WEY
JM
V
7
4
01:06:42 20
20
2 BRIAN WILLIAMS
MICHAEL WIBREW
MAI
MAI
V
V
5
5
01:07:24 19
19
3 MARTIN FITZSIMONS
LUDY HILLS
RIC
RIC
S
F
5
6
01:09:50 18
18
4 FREYA SCOTT
ELLA SMITH
WEY
WEY
JF
JF
5
5
01:12:06 17
17
BEA CLARK
ABI BURGESS
ROY
ROY
JF
JF
5
6
rtd
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CALUM SHAW
DAVE HALLIWELL
WEY
WEY
V
V
6
6
01:11:26 20
20
2 PAUL COOPER
JEREMY CLARK
TON
TON
V
V
6
6
01:13:02 19
19
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES CLARK
ROSCO MISHEV
ROY
ROY
VM
JM
5
9
00:38:54 20
20
 
P8
2 HANNAH SKWARSKA
AMELIE SMITH
WEY
WEY
JF
JF
7
7
00:39:26 19
19
3 CAROLINE MARTYN
KAYE SMITH
WEY
WEY
VF
VF
7
7
00:41:30 18
18
4 OLWEN ROSS
DAVID CREASY
PUT
PUT
VF
VM
6
8
00:43:07 1
1
KELLIE ARCHER
DAWN GUNN
ELM
ELM
VF
SF
6
8
rtd
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JANE GLYNN
DAVID HUGHES
BEJ
BEJ
VF
V
8
8
00:47:31
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MICHAEL MOTHA
MARTIN MURDOCH
ROY
ROY
JM
JM
9
9
00:44:05 20
20
2 MORGAN GIBBS
ARYA BHANDARI
RIC
RIC
JF
JF
9
9
00:48:22 19
19
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:28:26.10
P to Div 2 01:35:18.86
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:05:40.75
P to Div 4 01:10:09.22
P to Div 5 01:14:34.49
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:39:02.04
P to Div 6 00:41:20.89
P to Div 7 00:43:41.41
P to Div 8 00:46:00.26
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:01:15.48
P to Div 4 01:05:40.75
P to Div 5 01:10:09.22
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:38:02.04
P to Div 7 00:41:20.89
P to Div 8 00:43:41.41
Club points
Club Points Overall
Wey KC 233 10
Richmond CC 232 9
Royal CC 227 8
Elmbridge CC 211 7
Addlestone CC 120 6
Tonbridge CC 87 5
Maidstone CC 38 4
Ealing CC 33 3
Meridian CC 18 2
Putney Bridge CC 2 1
Lightning points
Club Points
Addlestone CC 58
Wey KC 56
Fowey River CC 20
Royal CC 20